Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjek neki? A fiam...

Hogyan kezdjek neki? A fiam elmúlt egy éves, lassan szeretném leszoktatni a tápszerről, de nem tudom, hogy is fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
Már szinte mindent eszik,tápszert csak reggel és este kap. Mivel váltsam ki ezeket az étkezéseket? Elég neki csak a tej,vagy kakao helyette?
2009. aug. 28. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 13 hónapos múlt, már kb 2 hónapja elkezdtünk leszokni a tápról. Én úgy csináltam hogy először kb 30 ml-vel kevesebb tápot csináltam és kipótoltam tejjel. Aztán egyre növeltem az arányokat, még el nem fogyott a táp és kapta a tiszta tejet. Ez csak az én ötletem voltam, nem hallottam sehol, hogy így kéne. Nekünk bevált.
2009. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tejjel váltottam ki úgy 1,5 évesen (nálunk minden rendben van a tejjel). Rendben volt a lányom széklete, semmi baj nem volt, nem is aggódtam. Aztán megjelent reggelente egy kellemetlen szájszag, semmilyen fogmosás nem használt. Védőnéni mondta, iktassam ki a tejet. Megtettem, kb. 2 éves volt már a lányom. A szájszag eltűnt. Azóta eszünk tejjel mindenféle ételt - kásákat, főzelékeket, néha kakaót, de éjjelre már nem adok neki tejet.


Akkor tudod kiváltani ezeket az étkezéseket, amikor a babád már nem igényli. Talán itt van már az ideje, talán nem. Próbáld ki, mi történik, ha az esti tápi helyett egy masszázst kap - hogy a rutin megmaradjon, azaz elalvás előtt valamit még csinálunk. Reggel meg fogimosi és azonnal reggeli. Amihez jár egy kis kakaó. Ha a gyerek nagyon kibukik, napokig nem tud elaludni, vagy sokkal korábban kell és láthatóan éhes, akkor ne erőltesd, a babádnak még szüksége van ezekre a tápis étkezésekre. Akkor próbáld meg később.



Sok sikert.


34N+2,5L

2009. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat,megprobálom kihagyni az estit,meglátom mit szól hozzá!
2009. aug. 28. 13:57
 4/4 anonim válasza:

A kislányom is most múlt 1 éves .Ő is reggel és este kapott tápszert. Mostmár a reggelit kiváltottuk ugyanannyi mennyiségű tejjel.Az estivel még várok amíg van a tápszerből utánna azt is megpróbálom.

Először tízóraira próbáltam de nem vált be mert akkor joghurtot szok kapni kanállal és nem fogadta el cumisüvegből de reggelire csak az első kortynál húzta kicsit a száját utánna szépen megitta és azóta is.

2009. aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!