Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom "leszoktatni" 5...

Hogy tudom "leszoktatni" 5 hónapos pici lányom az éjszakai kelésekről? 23/L részl. Lent.

Figyelt kérdés
Legkésőbb 7kor már alszik. Utána éjfélkor kell fel. Megetetem ( tápszeres ) hamar elalszik,aztán olyan 3 körül megint felébred. Utána már csak reggel. A 7 órai elalvás előtt mindig eszik ( ma az egész 150 ml-t ). Csináltam már úgy is hogy raktam bele SINLAC-ot vagy tejpép port hogy töményebb legyen igy laktatóbb de nem használt. Mit tegyek? Sok mindenkitől hallottam hogy ilyenkor már át kéne aludnia. SEGITSETEK! Mit csinálok rosszul? :( Ő az első gyerekünk. Köszi a válaszokat! :)
2011. nov. 22. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 5 honapos babánál még normális,hogy felkel éjjel.Az én fiam is felkelt mg 5 honapos korában,sot még 6 honapos korában is,aztán kb.7 honapos korában,hogy amikor felkelt,csak teát adtam neki,és szép lassan leszokott a felkelésekrol.
2011. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 5 hónapos,ő is felkel még ilyen időközönként.Nem lehet még elvárni tőle,hogy teljesen átaludja az éjszakát.Még nem eszik olyan töményet,hogy kitartson reggelig.Az emésztése is gyorsabb.Legyél türelemmel:)
2011. nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell se Sinlac, sem tejpép por. Miért teszed le olyan korán, 7kor? Persze, hogy felkel éjfélkor enni. Tedd le később, told ki neki legalább egy órával. Nem minden baba alussza át ennyi idősen az éjszakát. Ha valóban le akarod szoktatni, akkor azt csak úgy tudod, hogy amikor felkel odamész, adsz neki egy picit inni ha kér, aztán cumi vissza. Sírni fog, lehet egy órát is, de minden nappal egy jobban viseli, aztán egy idő után nem fog felkelni sem.
2011. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg,hogy este 8 körül rakod le aludni és az esti tápi előtt egy kis Sinlac-ot,vagy főzeléket adj neki.

Lehet,hogy kevés a tápi adag neki?

Kisfiam 5 hónaposan este 240ml tápit evett.

Hajnali 3 körüli kelés még normális,de az éjféli szerintem nem.

Sok sikert!

2011. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld meg később lerakni. Legalább 1 órával. Az én lányom 9 körül megy aludni, és végig is alussza az éjszakát 3,5 hónapos kora óta.
2011. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én anyatejesem másfél hónapos korától átalussza az éjszakát -ennyit a tömény kajáról :P

Este későn fektettem le, szép fokozatosan egyre hamarabb volt a vacsora, a reggeli első evés pedig egyre később, így jutottunk el 6 hét alatt idáig.

Nem szabad lámpát kapcsolni, beszélni, stb, hogy érezze a különbséget a nappal és az éjszaka között, tisztába tenni csak ha nagyon muszáj, halvány fénynél, halk szavakkal -azt sem túlzásba vinni. Még inkább: sötétben némán megetetni. Aztán: meg lehet próbálni csak vizet adni, nem tápszert! Le fog szokni az éjszakai evésről.

2011. nov. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

7 óra szerintem is korán van valahogy ezt egy órával

told ki legalább... a fiam 6 hónapos 8 kor fürdik utána eszik,alszik!születése óta így van!ja és szerintem a 150 ml kevés legalábbis az én fiam 200-220 at simán vacsizik már 4 hónapos kora óta!ő egyszer kel még 4 órakörül és 7 ig alszik... üdv egy 23 éves anya:)

2011. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 5 hónaposan még ne akard leszoktatni semmirôl. Még nagyon pici, figyeld a saját ritmusát, és próbálj igazodni hozzá. Ne érdekeljen, hogy más babája mikortól alussza át az éjszakát! Minden gyerek más, neki még igénye van az éjszakai evésre. Majd elhagyja. Én biztosnem szoktatnám még le, pláne nem úgy, hogy sír egy órát éjszaka. Az én fiam 4 hónapos, kilenc körül alszik el, de még ô is felkel 2-3 alkalommal.
2011. nov. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az én fiam ósszesen 100, maximum 120 milit eszik meg, egyszerûen nem kell neki több.
2011. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!