Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig ehet egy baba tápszert...

Meddig ehet egy baba tápszert ugy hogy főként ez a fő tápláléka?

Figyelt kérdés

Kislányomnak még csak néha néha adok kanalas ennivalót ,de néha gyönyörüen megeszi ,ma pl 3 kanál sütőtökpüré aztán nézett rám mint borju az ujkapura hogy most mit akarok még tőle ,egyszerüen nem nyitotta ki a száját ,aztán még próbálkoztam vele pár kanállal ,aztán feladtam!!

Behoztam 220ml tápit és mindet megitta majd bealudt kb 2 órára!!

Ez mit jelenthet?

A gyümölcsdeszerteket viszont mind megeszi!!

Nem értem ,vagy még várjak pár hetet?

Meddig fedezi a tápi a tápanyagszükségleteit??Előre is köszönöm a válaszokat


2013. jan. 11. 14:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem irtam hogy 6 hós lesz 19.én
2013. jan. 11. 14:22
 2/7 anonim ***** válasza:
mennyi idos? teljesen rendben van ha meg 8 hosan is a fo taplaleka a tapszer lesz. A tapszeres babaknal csak azert mondjak, hogy korabban el lehet kezdeni a hozzataplalast, hogy a baba szokja az uj izeket, mert a tapszer mindig egy izu, az anyatej ize meg valtozik. Van anyuka aki a tapszeres babat, is csak 6 hos kora utan kezdte hozzataplalni. Es ha 3-4hetente valtasz ki egy etkezest, akkor ha utannaszamolsz kb 8-9 hos mire kb. ugyanannyi tejet iszik, mint mast eszik. Lanyomnal amugy tipikus jele volt ha valami nem izlett neki, hogy 3 kannallal evett csak meg, tobbszor nem nyitotta ki a szajat, es hiaba kinaltam utanna massal, nem hitte el hogy az mas.
2013. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja az lemaradt, hogy szerintem nem eri meg varni mar a hozzataplalassal, lassan kinalgatni, es van egy szabaly a babaknal: ha mar 15-szor kostolta, es meg mindig nem kell neki, akkor lehet kijelenteni, hogy nem szereti a baba :), ezt egy okos konyvben olvastam
2013. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszodat, már féltem hogy le leszek szólva mert ur isten nem táplálom már keményen hozzá a picimet!!
2013. jan. 11. 14:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a lányaim jobban kedvelték az édes ízeket. Nagyon sokáig a gyümölcsöket részesítették előnyben. A zöldségféket sokára fogadták el. Próbáld gyümölccsel keverni a zöldségeket. Például a sütőtököt almával. Lehet, hogy így szívesebben megeszi. Ha pedig nem, akkor 1 hét múlva kínáld meg újra. Semmi baj nem lesz belőle, ha főleg tápszerezik, de próbálkozzatok kitartóan. Ha van íz, amit nagyon kedvel, az sem baj, ha egy hétig eszi azt.
2013. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos a fiam és reggel meg lefekvéshez kap már csak tápszert. Imád enni és nincs semmi baja. A sütőtököt elég sokára tudtam belevarázsolni. (4 hósan kóstoltattam vele először és csak mostanába eszi meg) Először nálunk is sok gyümölcsöt evett a faim, mostmár egyensúlyban van a zöldséggel.
2013. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1 éves korig elvileg a fő táplálék anyatej vagy tápszer, azaz minimum 50%ban ezt kéne kapnia a WHO ajánlása szerint


szerintem nyugodtan ráérsz, ha még csak 6 hónapos :)

2013. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!