Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idő alatt tanult meg...

Mennyi idő alatt tanult meg babátok darabosat enni? Mennyi idő alatt szokta meg?

Figyelt kérdés

2013. jan. 11. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Én már az elején (5,5 hónapos korában) sem turmixoltam, csak mindent alaposan összetörtem villával. Pl. a krumplit, sütőtököt, céklát, stb. Az almát és a barackot üvegreszelőn reszeltem.

Mostanában (8 hónapos a fiam) már csak durvára töröm a főzelék hozzávalóit, hogy még inkább szokja a darabos ételeket.

Így, hogy ehhez szokott hozzá, a babakeksz, a buláta, a kölesgolyó, vagy a kenyér falatozása sem okozott problémát neki.

Szerintem érdemes így csinálni, és akkor nem kell hozzászoktatni a daraboshoz, hisz az elejétől így szokja meg. Egyetlen "hátránya", hogy ha néha adok üveges ételeket, akkor azt mindig kicsit furcsállja a babám. :)

2013. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kb 6 hónapos volt, mikor először kapott banánt villával összetörve, azt kezdettől fogva jól fogadta, de mást akkor még nem nagyon szeretett darabosan enni. Aztán jött a buláta, 8 hónaposan a babapiskóta, akkor már a nagyobb leváló darabokkal is jól boldogult. (előtte ha nagyobb darab került a nyelvére, akkor öklendezett tőle). Most 9 hónaposan meg már csak villával töröm össze a zöldségeket, a husit apróra vágom, már nem okoz neki semmi gondot.
2013. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az én kislányom 8 hónapos,próbálok néha darabosabb dolgokat adni a szájába,amit nem turmixolok össze,csak villával töröm,de még mindig öklendezik,fulladozik tőle,igaz még nincs egy fogacskája sem..
2013. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2013. jan. 11. 14:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Minél előbb el kell kezdeni, az biztos, én már bánom, hogy kicsit később kezdtem. 10 hós a babám, de ha nem turmixolok neki valamit, öklendezik, és utána el sem fogadja. Azért szoktatgatom, de nehezen megy...
2013. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én is most próbálgatom neki, ő 9 hónapos. időközönként próbálgattam de mindig öklendezett. ma elfogadta igaz kevesebbet evett de elég volt neki egy evésre. remélem holnap se utasítja vissza :)
2013. jan. 11. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!