Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak sem eszik szinte...

Másnak sem eszik szinte semmit a kicsi gyereke reggelire?

Figyelt kérdés

1,5 éves lányom reggel szinte semmit nem hajlandó enni. Korábban még azért eszegetett vele, az én szendvicsemből, ill. amit adtam neki, kis katonákat (3-4 pici falatot), de az utóbbi 1 hétben szinte semmi. Nemrég hagytuk el a reggeli cicit, de nem gondolom, hogy emiatt, mert előtte sem evett többet/kevesebbet... Inni is alig iszik, kakaót csinálok neki, de a 1,5 dl-ből jó esetben iszik 3-4 kortyot, de ezt is vagy fél-1 óra alatt. Minden félével próbálkozom folyamatosan, teát is szokott inni, de abból is csak pár kortyot, ételekből is vegyesen (hol kis virslik, keksz, vajas pirítós, sonkás falatok,...stb) Gyümölcsöt sem fogad el reggel, banánnal próbálkoztam... Tegnap már annyira elegem lett, hogy végül túró rudit szedtem elő, mert tudom, hogy azért oda van, de nem túl egészséges főleg reggel üres pociba, de mivel el akartam indulni végre sétálni... szóval ez jó ízűen megette. Ha valaki éhes, akkor azért elfogad bármit, de ő nagysága válogat, minden más eltól, mondja, hogy "nem".... Ezt játsszuk kb. 2 órán keresztül és amikor már tízórai idő is eljött, akkor próbálkozom ismét gyümölccsel. Korábban hetekig megette a joghurttal összekevert gyümölcsöt (ez sem volt mindig ugyanaz, más más gyümivel), de most már ha csak meglátja hisztizik és fordítja el a fejét... Ebédre persze már piszkosul megéhezik azért, de nem tartom normálisnak, hogy nem eszik reggel/délelőtt normálisan. Eddig szerencsére nem volt beteg, de most ebben a téli időben muszáj lenne valami nagyobb mennyiségű szilárd kaját ennie. Védőnő, gyerekorvos erre nem nagyon mond semmit, mert a nap többi részében azért eszik... Ja, mostanában uzsira is csak a rudit fogadja el, ha nem adok neki, akkor vacsiig nem is nagyon eszik mást...

Kinél, hogy van ez??? Olyanok válaszát várom, akiknél hasonló a probléma! Előre is köszönöm!



2013. jan. 12. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen gyerekek, hogy nem esznek napi 5x, csak 3-4 alkalommal!

Na meg rafkósak, mert ha 1x oda adod étel helyett. Túrórudit, akkor onnéttól kezdve tudja, ha nem eszik semmit, azt majd megkapja

Én reggel oda adom neki a kakaót, iszik amennyit iszik!

Leülünk reggelizni, ha eszik eszik, ha nem nem. Ha nem eszik, akkor séta közben a babakocsiban míg elérünk a járszótérre eszik fél kiflit szendvicsnek elkészítve.

Délben ebéd, uzsonna tejszelet, túró Rudi, joghurt, keksz, szoktam sütni, akkor csiga, pogácsa, Meggyes, almás pite, piskóta tekercs, túrós pite...

Vacsira ami az ebéd volt.

Gyümölcsöt nem eszik, csak ha sütibe van belesütve!


Ne erőltesd az evést, inkább told ki az időt, éhezzen meg!

2013. jan. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem hajlandó semmit megenni, max 1-2 falat szalámis kenyeret, kivéve a tejpépet. Így a mai napig a 8 hónapos kortól ajánlott sztracsis tejpép a reggeli:) Lehet hogy nem a legtökéletesebb megoldás, de legalább eszik.
2013. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kislányom sem reggelizik, csak egy bögre kakaót. Már 4 éves, és semmi gond nincs vele, erős egészséges kislány! :)
2013. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 14 hós lányom dettó ilyen. Egy éves koráig szopizott még éjjel is, reggel is, aztán simán tízóraizott is. Most pár hete nem reggel se szopizik, azt hittem h majd falni fog reggel, aztán alig bírok bele erőszakolni pár falatot. Ráadásul nem hajlandó megenni a kenyérféléket, boltbol hazafelé néha egy kifli csücsök, de most az se nagyon. Üresen a virsli persze jöhetne. A nap további részében eszik rendesen. Szerintem ez egy ilyen korszak. Több kis gyerekes anyuka is mondta h délelőtt folyamán alig eszik a gyerkőce.
2013. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szintén másfél éves. Reggeli: vagy pár falat pékáru vagy semmi. Iszik másfél deci tejet.

Ebéd: általában jól eszik, bár most rágófoga jön, nincs nagy étvágya tőle

uzsonna: kevés gyümölcs, max egy joghurt, rudi ha eszébe jut

vacsi: maradék ebéd,

A rudival nálam is próbálkozott főétkezés helyett, de mondtam, hogy azt majd uzsonnára eheti meg. Sosem adtam ebéd helyett. Ha látom, hogy nem kéri az ételt, nem kívánja (foga miatt pl., mert egyébként jó evő, legalábbis eddig az volt), akkor nem erőltetem, nem kínálom állandóan. Eszik következő étkezésnél. Így egyelőre nincsenek játszmák.

2013. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat :-) Eddig körülöttem csak jó evő gyerekek vannak. Most vettem én is stracsis tejpépet, még nem próbáltam, kíváncsi vagyok...

A rudit én ritkán adom, ha tele van vele a hűtő akkor is inkább kihagyjuk, valóban ne szokja meg, hogy akkor csak azt eszik...

2013. jan. 13. 15:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam szintén 1,5 éves. Idáig nagyon jó evő volt, megevett mindenféle zöldséget, gyümölcsöt mindenféle formában. Aztán mostanában minden megváltozott. Ugye már ő is azt a darabos ételt eszi, mint mi, és azóta, mióta ő kérte, hogy azt adjam, onnantól a pépeseket már nem igazán fogadta el, de most már nagyon válogatós a darabos ételekben is. Az édesek azok jöhetnek: túrógombóc tejfölös öntettel, rizsfelfújt stb. de az összes többit csak túrkálja meg kavargatja.

De megfogadtam, hogy azért sem fogom rászoktatni az édességre. Néha jöhet egy kis édes készétel, de a csokikra nem fogom rászoktatni az tuti.

Na meg amit nem szabad még megmutatni sem, az a mogyorókrém. A fiam kis unokatesója egyszer rákapott és onnantól nem volt hajlandó mást enni. Nagyon kemény volt leszoktatni.

2013. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!