Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis babás Anyukák! A kislányom...

BabaHanna kérdése:

Kis babás Anyukák! A kislányom most 4 és fél hónapos, és a drágám nagyon nem szeret hason feküdni,2 perc után üvölt, felveszem semmi baja! Nagyon nagy baj, hogy nincs sokat hason? Kimaradhat neki így a kúszás?

Figyelt kérdés
Ha ki is marad akkor lesz valami fejlődési probléma? Vagy hagyjam hadd sírjon majd megszokja? de úgy meg a szívem szakad meg.. Mert amúgy nagyon szépen fejlődik és előre van haladva a koránál folyton ülne .

2013. jan. 12. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is utált hason lenni,folyton ordított,ezért nem erőltettem.

Ez addig tartott amíg nem tudott magától átfordulni és vissza.

6 hós korába sikerült neki és onnantól kezdve CSAK hason szeretett lenni és a mai napig is úgy alszik a legtöbbször (14 hós).

Szerintem nálatok sem fog ez kimaradni,csak még várat magára egy kicsit.

2013. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom sem szeretett hason lenni, nem is erőltettem. Viszont nála kimaradt a mászás, egyből menni szeretett. Most 4 éves, és semmi hátrányát nem látom annak, hogy nem mászott, viszont állítólag később az olvasni tanulásnál lehetnek gondok. Remélem nem lesz.

A kisfiam 4 hós, és ő is ellenezte, ha hasra raktam. Viszont nála már egy kicsit következetesebb vagyok ,és erőltetjük a dolgot. Naponta 2-3 alkalommal pár percre hasra rakom (amíg nem üvölt :) ), és már ott tartunk, hogy 10-15 percet is el van. Szerintem, kicsit erőltesd, hátha megszereti, persze ne minden áron :)

Sok sikert!!!!!

2013. jan. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Timóca Szamóca ***** válasza:
32%
Az én kislányom sem szeret hason lenni,nem is eröltetem,ebböl semmi hátránya nem származik majd,ne aggódj...
2013. jan. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem szerette, de nekem mindenki (védőnő, doki, ismerős anyukák, nem mellesleg szakirodalom) azt mondta hogy "erőltetni kell". A hasonfekvés az, amivel a hát és nyakizmait tudja erősíteni, ami pedig minden további mozgás alapja.

Nekem azt tanácsolták, hogy többször pár percre tegyem hasra, amíg bírja, és amikor megunta, nem kell egyből felkapni, de nem hagytam sírni, félreértés ne essék. Segítheted azzal, hogy ha elé fekszel és játszol vele, ezzel eltereled a figyelmét, és tovább bírja majd. Ha pedig megerősödik, sokkal tovább fogja bírni, és szeretni is fogja.

A másik, hogy ha lefekszel, és a mellkasodra teszed, és úgy játszol vele, azt jobban tűrik.

A védőnő azt mondta, hogy ha nincs hason fekvés, akkor nem lesz kúszás-mászás...én nem akartam megkockáztatni a dolgot. Már csak azért sem, mert az én kisöcsém nem mászott, és most 13 évesen figyelemzavara van, és nehezen megy neki a tanulás...anyukám azóta is szidja magát, miért nem tudta, hogy ez ennyire fontos :(


De lehet, hogy nem lesz tőle baja, és fog kúszni anélkül is miután átfordul (bár a hátizmait akkor nem tudom hogy erősíti meg, mert az átforduláshoz az nem árt)...de én nem kockáztattam...

2013. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a segítséget!:)

4/4-es Ha a hasamon van akkor semmi baja :D úgy elvan , de ha simán hason fekszik akkor ordit, szoktam hagyni meg az apja is, de megsértödik és szó szerint keresztül néz rajtunk :D Rafkós egy csaj :P De hát most mit tudok csinálni.. maximum megsértödik.. de akkor erőltetem :)

2013. jan. 12. 15:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Az en babam 6 honapos es o is utal hason lenni, meg is latszik, mert meg mindig nem fordult at. Segitseggel megy, de egyedul meg nem. En is olvastam arrol, hogy olvasasi problema lehet, ha nem tanul meg maszni. En is minden nap probalkozom hasra tenni, most mar egyre jobb. Mindenkeppen motivalnod kell valamivel. Nalam a tv(sajnos) valt be es egy jo szines, csillogos nyaklanc. Egy-ket targyat tegyel csak ele, igy talan jobban izgatja. En jartam babamasszirozasra is, es ott is ezt mondtak. Szoval mindent bele:)
2013. jan. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én babám sem szeretett hason lenni.Mindenki mondta legalább napi 5 percet legyen hason, de mindig sírt.Én azt csináltam, hogy kicsit hátra dőltem és a karomban tartottam.Aztán mielőtt 6 hónapos lett, raktam el a ruháit, mire megfordultam már hason fekve vigyorgott rám.Azóta állandóan hason van.Most 7 hós.Azóta már kutyázik, talán mászásnak is lehet nevezni amit művel, és felállt a kiságyban.Magától felülni még nem tud, de szerintem 1 hónap múlva már az is fog menni.Mászásból mindig kiül oldalra.Viszont ülni nagyon szeret, igaz sokáig nem hagyom neki.Szerintem nem kell félned.
2013. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) A karomba nekem is szeret lenni, meg van hogy a mellkasomon elalszik napközbe.. de ha leteszem felébred , hanem akkor meg van ,hogy 2 órát is alszik az emberen :D igen az lesz, hadd nyögdécseljen majd megszokja! Amúgy nektek mikortól aludta át az éjszakát??
2013. jan. 13. 10:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 7 hónapos és jó, ha 10 alkalommal aludta át az éjszakát eddig.Az én babám is a mellkasomon aludt 1 hónapos koráig :) szerencsére leszokott róla.
2013. jan. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát, este 8-9-től másnap reggel 9-ig, jobb esetben 10-ig szundikál azóta :)
2013. jan. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!