Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy baj ha kimarad a...

Nagyon nagy baj ha kimarad a kuszas? Kesobbi tanulasi nehezsegek miatt kerdezem.

Figyelt kérdés
7 hos a kisebbik fiam, szabalyosan valtott kez-labbal maszik es magatol kiul. Sosem kuszott. Nagyobbik fiam eloszor honapokig kuszott igazi kommandos modjara, aztan felallt majd elkezdett maszni es utana ult ki. Felek hogy kesobb esetleg hianyozni fog a kuszas.
2012. okt. 28. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg probléma, de sokan esküsznek rá, hogy a gyerekük 10 évesen kitűnő tanuló és 7 nyelven beszél...


Szóval, vannak sarkítások, de ha aggódsz, akkor inkább a védőnőddel vedd fel a kapcsolatot.

2012. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a mászás az, amire azt mondják nem jó, ha kimarad. Nálunk a nagylányom kúszott, de mint a villám és max. 1 hetet mászott. Most 3 éves és messze okosabb, sokkal jobban és választékosabban beszél a bölcsis társainál, szóval nem látszik meg rajta.
2012. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy melyiket csinálja. A felváltott kéz használat ami számít.

Mint minden mozgást az agy irányít. Ezért tudunk menni mert az agyunk kiadja rá az utasítást. Vagy is az agy megfelelö fejlödéséhez, hogy a két félteke között váltakozás kialakuljon kell hogy kisbaba korban a gyermek felváltott kézzel, lábbal másszon, kusszon.

Sok szülö azt hiszi kimarad ez a folyamat de még soha egyetlen anyukátol sem hallottam hogy a gyereke ne csúszott mászott volna végig az asztal alatt és a székek alatt. Minden gyerek vagy is a legtöbb megteszi. van ahol felállás jön elöbb és a lépegetés vagy a segítség a lépegetéshez nagyobb, de ezek a gyerekek is végig fognak kúszni a koszos kövön és szép szürke térddel állnak majd fel, csak ezt már anyuka nem mászás örömének hanem a mosás keserüégének látja.

2012. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sztem sincs jelentősége, az én fiam 1 hetet kúszott, aztán mászni kezdett, és egyáltalán nincs lemaradva semmiben.
2012. okt. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A lányom 4-7 hónapos koráig csípőficam-gyanúja miatt szíjat hordott, tehát nem tudott kúszni-mászni. Amikor lekerült a szíj, járkálni kezdett, persze segítséggel. Egyedül 13 hónaposan kezdett, fel sem merült bennem, hogy a kúszás hiánya miatt. Már 19 éves,tavaly érettségizett vegyipari szakközépben, most technikusira jár. Nem hiszem, hogy máshol tartanánk, ha kúszott-mászott volna. Egyszerűen vannak olyan gyerekek is, akiknek nem minden vágyuk a kúszás.
2012. okt. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!