Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is úgy gondoljátok, hogy...

Ti is úgy gondoljátok, hogy egy másfél hónapos kizárólag anyatejes babának nincs szüksége az anyatejen kívül másra?

Figyelt kérdés
Arra próbálnak rábeszélni,hogy éjjel adjak teát a babámnak,mert nem biztos, hogy mindig éhes és nehogy elhízzon,mert két nap alatt hízott 10 dkg-ot.Most 5,15 kg.De mi szüksége egy babának a teára?Régen bevett szokás volt,de ennyi erővel akár kakaót is adhatnék neki.
2013. jan. 13. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Régen azért teáztatták a babákat, mert így viszonylag könnyebben kihúzták a két szoptatás között kötelezően kivárandó 3 órát. Éjjel meg, elnézést, de merő kényelemből, hogy ne kelljen hozzá felkelni szoptatni. Persze a legtöbb babának nem volt elég a tea, de anyuka megnyugodhatott, hogy ő mindent megtett, és innentől hagyhatta éhesen sírni a kisbabáját. Mert ha megszoptatja, akkor a gyerek még a végén megszokja, hogy kap enni, ha éhes, meg egyéb szörnyűségek.

Azért a régi anyák védelmére legyen mondva, hogy akkoriban mindenki így javasolta, azt hitték, ezzel tesznek jót. De ma már nem szokás kényelemből éheztetni a babát, úgyhogy szoptasd nyugodtan amikor kéri. A teát pedig 6 hónapos koráig nyugodtan felejtsd el. :) És utána is elég a víz.

2013. jan. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez durva. Elhízni egy másfél hónapos? Agyrém basszus!!! Kizárólag anyatejre van szüksége. És egy másfél hónaposnak még olyan pici a gyomra, hogy hamar megéhezik, az anyatej gyorsabban emészthető, mint a tápszer. Ne hallgass rájuk! Öntsd rájuk inkább a teát!!!
2013. jan. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
fiam fél éves koráig kizárólag anyatejet kapott.még vizet sem adtam neki.teára teljesen felelsleges rászoktatni.
2013. jan. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos koráig a lányomat szoptattam. Utána is még meg volt a szopi. majdnem két éves volt amikor magától elhagyta és éjszakákat 2 hetes kora óta átalussza. Nem függ össze a szoptatás hossza és gyakorisága a gyerek éjszakai alvásának. Még kicsi volt májustól is sokszor kéredzkedett fel mellre és szopizott ő így pótolta a folyadék szükségletét. Tök fölöslegesnek tartom a teáztatást. Szerintem a víz sokkal jobb.
2013. jan. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges!!!Elhízni??Ilyen korban..Én kisfiam 4-én volt 1 hónapos, 4100grammal született, és most voltunk dokinál csütörtökön és már 5200gramm.Most akkor nekem is éjszaka teáztatnom kéne??2szer kel, mert neki erre van szüksége.Lányom is sokáig kelt éjszaka, de eszembe se jutott soha hogy teát adjak neki..Amikor már nincs szükségük az éjszakai nassolásra, akkor leállnak róla.Ennyi..én nem tudom kitől hallottad ezt, de gyorsan felejtsd el.Majd esetleg, olyan fél éves korától lehet átállni az éjszakai teára, ha nagyon megterhelő az anyának az éjszakai etetés.De tapasztalatom szerint azért nagy átlagban akkor már átalusszák az éjszakát, már csak a hozzátáplálás miatt is.
2013. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell neki tea kislányom aki anyatej+tapszeres volt se kapot teát .picinek .
2013. jan. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elhízni biztosan nem fog,de érdemes neki inni adni az anyatejen kívül teát,vagy vizet,főleg nyáron,nem az elhízás miatt,és nem éjjel,mert nyilván még ilyen kicsi baba éhes,ha 1 év körül lenne akkor persze más,mert akkor tényleg nincs éjjel szüksége az evésre,de még csak 1,5 hónapos.
2013. jan. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért szerintem egy ízesítetlen tea nem egy kategória a kakaóval. Mindegy, ez az én véleményem.

Egy ilyen pici babának viszont tényleg nem kell más az anyatejen kívül.

2013. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!