Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan kevés a másfél...

Tényleg olyan kevés a másfél év korkülönbség?

Figyelt kérdés

A kislányom most múlt egy éves, így másfél év lesz a tesók között. Mindenki azzal riogat, hogy bele fogok őrülni, milyen nehéz lesz a terhesség vége, meg a tesó születése utáni x idő, ki van merülve a szervezetem, nem tudok majd szoptatni, stb.

A kislányunk a 8. hónapban jött össze, így a testvérprojektet is időben elkezdtük, mert megbeszéltük itthon, meg a munkahelyemen is, hogy a két baba között nem mennék vissza dolgozni. Viszont ugye elég gyorsan összejött, innen a kicsi korkülönbség.

Meg hát értem én az aggodalmakat, de szerintem ezt a kérdést apuval kell egyeztetnünk, ha mi így döntünk és sikerül is, aminek mi nagyon örülünk, akkor miért kell "beárnyékolni" a boldogságunkat ilyenekkel? Mondom, nyilván az aggódást leszámítva.

Gondolom, hogy nem lesz leányálom, de nyugtassatok meg, hogy túl fogjuk élni:) Valakinek esetleg hasonló tapasztalata, élethelyzete? Beszólások udvarias leszerelése?:)

Köszönöm előre is.


2013. jan. 2. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
nálunk 15 hónap van közöttük és még mindig nem a sárga házban lakom:) a kicsi most 2 éves, mostanában kezdem érezni, hogy valamicskét enyhült a nyomás, mert ő is jobban megérti a dolgokat, nagyon jól eljátszanak a "naggyal". Nem mondom, voltak "pillanatok" az elmúlt 2 évben, de egyáltalán nem bántuk meg, hogy így alakult. Nehezebb lenne most elkezdeni elölről a dolgokat, hogy a nagy oviba jár már. Azt hogy mivel lehet leszerelni a beszólásokat? Semmivel. Hagyd rá az "okosokra", nem kell neked senkinek semmit se megmagyarázni a gyerekvállalásról:) kitartást, hidd el ez jobb, mint a nagy korkülönbség!
2013. jan. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi köztünk a tesómmal is annyi van az pont jó!
2013. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, de nem fog tudom..), már mi is próbálkoznánk, úgy, hogy most 9 hónapos a kisfiam, de én nem menstruálok még. Szopizik ugyan, de már sokkal kevesebbet, de még mindig nem jött meg. Addig még el nem választom, szerintem nem fog megjönni egyáltalán. Tisztában vagyok, hogy nehéz lenne, de én már most vágyom a kistesóra. Meg fogod oldani, beszólásokkal meg nem kell foglakozni egyáltalán. Sok gyerek nőtt fel így, és az anyjuk is megoldotta a dolgot, ahogy Te is meg fogod. Sok boldogságot!
2013. jan. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom nincs, viszont a bátyám és köztem is ennyi a korkülönbség! Múltkor kérdeztem anyukámak, hogy mennyrie volt ez így nehéz, mert én mindig azt olvasom, hogy "szörnyű" két kicsi gyerekkel.Azt mondta, nem volt nehéz, persze oda kellett tennie magát, de szervezéssel, határozottsággal mindent meg lehetett oldani. Tény, hogy nálunk otthon apukám is mindig segített, amiben épp tudott. A kis korkülönbség nagyon jó volt, mert rengeteget játszottunk együtt, feltételezem, ha nem lett volna kistesója a bátyámnak, akkor meg a szüleimen lógott volna mindig, vagy társaságba kellett volna vinni :)

Sok boldogságot a gyerkőcökhöz :)

2013. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek között 20 hónap van. Egyáltalán nem zakkantam bele. A "nagy" most múlt 2, a kicsi meg 4 hós. Biztos gyerkőcfüggő is a dolog, nem tudom, de nekem - ha nem is zökkenőmentes - de nem őrület a helyzet. Sokkal könnyebnek érzem pl mint egyedül az elsővel. A kicsi megtalálta a helyét a családban és a napirendben. A nagy szereti a kicsit. Az az igazság, hogy a komolyabb kihívást továbbra is a nagy jelenti, hiszen vele tapasztaljuk az újabb és újabb nehéz helyzeteket - pl most a dackorszak kezdetét - míg a kicsivel már ismerős a szitu :)

Szóval mi egyátalán nem bántuk meg, hogy így terveztünk :)

2013. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk pontosan másfél év van a fiam és a lányom között. Nem könnyű, ez tény, de már most látni hogy nagyon jó így. imádja a fiam a kishugit, ajnározza, segít, puszilgatja, és együtt nőnek. Sőt, hamarosan belekezdünk majd a 3. baba-projectbe, hogy megint csak kis különbség legyen! :)
2013. jan. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A beszólásokkal meg ne foglalkozz!!! Én dupla adagban kapom, mert párom is és én is fiatalok vagyunk, ráadásul még így is sokkal fiatalabbnak néznek (konkrétan 15-nek néznek) így csak beszólogatásokat kapok. eleinte nagyon magamra vettem, de már elengedem a fülem mellett!!!
2013. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is 20 hónap van az 1-2. között szerintem egyáltalán nem volt olyan hú de nehéz az eleje. Mondjuk baba függő, nekem a második egy viszonylag nyugis, eszem alszom típusú volt. Most hogy nagyobbak sokkal nehezebb érdekes módon (5éves a nagy és 3 múlt a kicsi) mert állandóan versengenek, veszekszenek, vitatkoznak, hajba kapnak, ha együtt vannak itthon kb. 10% együtt játszás szépen, 10% velem játszás vagy általam felkínált különfoglalkozás (hogy kicsit békén hagyják egymást) és 80% veszekedés és egymás idegesítése.

Úgyhogy nekem most nehezebb velük.

2013. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont másfél év lesz a babák között. Én nagyon félek megmondom őszintén, de mivel a lányommal eddig sem volt könnyű, nem vagyok "elkényelmesedve". Én abban reménykedek hogy talán a lányomnak még jót is fog tenni idővel hogy ilyen kicsi korkülönbséggel jön a tesó mert majd lekötik egymást. Nagyon unatkozik ha egyedül vagyunk itthon, de ha már 2-en 3-an veszik körül, pláne ha gyerek is van akkor hirtelen olyan jó gyerek lesz. Ő ilyen típus. Úgyhogy én remélem nálunk be fog jönni a kicsi korkülönbség. Persze gondolom az első egy év nagyon zúzós lesz... Te mikor szülsz?
2013. jan. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Eltelt lassan 10 év a valaszaitok óta. Hogyan alakult a tesók kapcsolata?


Nálunk lassan esedékes a tesó projekt, de nem tudom , hogy mikor kéne belevágni. :)

2022. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!