Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzőcskéző anyukák! Hogyan...

Főzőcskéző anyukák! Hogyan főztök 6-12 hós kisbabátoknak? Nagyvonalakban: alapanyagok, eszközök, frissen, fagyasztás?

Figyelt kérdés

Gondolok főleg erre a téli időszakra. Bolti vagy zöldséges 'friss' vagy fagyasztott zöldség, gyümi, külön konyhai eszközök a babának, személyes főzési tapasztalatok, tippek, tanácsok, elkészült főzik eltartása, fagyasztása miben, hogyan, stb.

Segítsetek, kezdő vagyok a konyhában! :-)


2013. jan. 14. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a nyáron telepakoltam a fagyasztót mindenfélével, mert minek vegyem meg, ha a kertből ingyen van. Krumplit szoktam venni, meg spenótot. 6 hónapos a fiam. Egyszerre 2 napra főzök neki. Ha fagyasztok valamit azt Avent tejtáróló edénybe rakom. A babának külön edényei vannak.
2013. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Hát nem vagyok egy nagy konyhatündér, meg még csak most kezdtük (6 hónapos a lányom), de azért írok.

Szóval eddig almát és krumplit evett, ma kezdjük a répát. Az almát megmosom, meghámozom és üveg reszelőn lereszelem, ez így elég pépes és leves, tehát nem fúlasztó. Már megeszik egy közepes almát, utánna szopi. A krumplit megfőztem meghámoztam majd a főzőlével leturmixoltam, na ez nem tetszett Neki. A répát is így fofom.

Saját edényei vannak és saját mosogatószivacsa.

Ennyi jutott eszembe. :)

2013. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja és piacon veszem a hozzávalókat, az őszibarackot majd bébiételből adom Neki, mivel nincs szezonja. 2. voltam. :)
2013. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A babáknak az a legjobb, ha nem főzöd, sütöd, hanem párolod az ételeket.

Az eszközeim: almareszelő, elektromos pároló (3 in 1 sterilizáló és melegítő is), turmixgép és botmixer, de ez utóbbit csak mióta darabosabbat is eszik a Gyermekem.


Ha van lehetőséged, biotermékeket adj a Kicsikének, minél kevesebb vegyszert egyen :) Mikor nincs nagy kínálat gyümiből, akkor vagy a nyáron eltettet eszi, vagy üvegeset kap (dm-es babylove-ot).


Ja, ami fontos: krumplit és almát ne párolj együtt, mert nehezen puhul meg a krumpli :)


Fagyasztás: főzit én aventes pohárban fagyasztom, a husit (kétszer ledarálva és párolva) jégkockatartóban.


Asszem hirtelen ennyi :)

2013. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 napra főztem neki.

Avent tejtárolóban raktam néha a fagyasztóba is.

Szinte kezdettől fogva többfélét főztem meg úgy hogy egyik mindig dominált (volt hogy 6 féle zöldségkeveréket kapott)

husit minden nap evett, csibemájat minden másnap.

Általában a kertben megtermett zöldségeket, gyümölcsöket kapta: krumpli, sárgarépa, zöldség, cékla, borsó, zöldbab, spenót, karalábé, tök, alma, körte, barack.

Botmixerrel pépesítettem, később késsel vágtam apróra.

Mikor valaminek nem volt szezonja, a korábban lefagyasztott dolgokat vettem ki, és frissen főztem meg neki.

Ha ilyen lehetőségem nem lett volna, zöldségestől vettem volna friss dolgokat. Nem vagyok a főtt étel lefagyasztásának híve, de előfordult, hogy gondolnom kellett szükségállapotokra, akkor jól jött, hogy csak előveszem, és felmelegítem.

2013. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, hasznosak, megfogadom a tanácsokat,. :-) Kár hogy nincs veteményes kertünk, jó lenne megtermelni a zöldségeket magunknak. A védőnőm mindenfélével 'ijesztget', hogy ne vegyék zöldséget a nagy hypermarketekben,mert vegyszerezett, a kis zöldségesek,piaci árusok sem megbízhatók, nem tudni honan hozatják az árut, és a bio-nak sem szabad bedőlni,mert sajnos azt is vegyszerezik. Akkor nem tudom honnan vegyem. :-( Állítólag a fagyasztott termékék azért jók,mert mivel frissen fagyasztják jobban megmarad a vitamintartalma.
2013. jan. 15. 10:30
 7/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

A szükség törvényt bont. Nálunk nagyon számít, hogy mi mennyibe kerül. Zöldségesnél olcsóbban vásárolok, mert elcsalja az áfát.

Bio- élelmiszert nem veszünk. Nem hinném, hogy korábban fogunk meghalni. Sőt, zsírral főzök leginkább, margarin alig fogy.

A napokban csibenevelésen gondolkodom, mert annyira drága a hús, és a csirke minden részét fel tudom használni. Nem az van, hogy bemegyek a tacskóba, és kérek 2 lábat, 1 májat, 1 szívet stb. Ez az agyamra menne...

2013. jan. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként elmondom, hogy olyan nincs, hogy valamit nem vegyszereznek. A krumplibogár ellen pl. nem hiszem, hogy lehet másként védekezni. Legalábbis nálunk elég makacsok a kártevők...

Vagy: anyám mesélte (Németországban él), hogy a romlást késleltető vegyszert, amivel a déli gyümölcsöket bevonják, a németek állítják elő. Még viccelődtünk is ezen, hogy ők legalább tudják, milyen mérget esznek.

Én nem veszem túl komolyan az életet. Nálunk a rák jellemző a családban (3 rákos családtagomat temettem el 8 év alatt), férjeméknél a szívbetegség. 20, 50, 70 évesek voltak.

Megteszek mindent a családom egészségéért, de hülyére venni nem hagyom magam.

2013. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!