Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyerekes anyukák! Mi az...

Egy gyerekes anyukák! Mi az oka ha egy gyerkőcnél maradtok csak? Anyagi okokat leszámítva, lelkiekre gondolok, vagy másra.

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 13:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szülés rossz élménye. Nincs az az isten, hogy még egyszer belemenjek. Már lassan a korból is kifutok, de nem bánom.
2013. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos egyedül maradtam már a terhességem idején.

Ha esetleg úgy hozza a sors, hogy találok egy szerető társat, aki szeretne közös gyereket, akkor bevállalnék még egy gyereket.

2013. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy érzem, hogy a türelmem csak egy gyermekhez elég plusz nem tudom elképzelni, hogy évekig kizárólag a gyereknevelés töltse ki az életemet. Imádom a fiamat, de szükségem van a munkára, arra, hogy emberek között legyek. Ráadásul a munkám is olyan, hogy, ha visszamegyek dolgozni, nem tudok többet eljönni szülni.
2013. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Nekem szülés utáni depresszióm volt. Nagyon szeretnék kis tesót, de úgy érzem még egyszer nem bírnám végig csinálni ha újra beleesnék... borzalmas volt.
2013. jan. 14. 13:39
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekre vagyunk beállítva mindketten. Ahogy megszületett a lányunk, már csak a karriert kellett építgetni, nem is vágyunk többre, minden szeretetünk a lányunké.
2013. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudnám elviselni még egyszer a depressziót. És nagyon türelmes sem vagyok, megőrülnék, ha ketten lennének. Nem vagyok igazán anya-típus. Persze nagyon szeretem a fiamat, de több nem kell. És soha nem is akartam egynél többet.
2013. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmet tudom írni sokat beszélgettünk már erről. Neki egy kisfia van (bár kislányt várt) nagyon szereti őt természetesen. Rossz élmény volt a szülése majdnem ott maradt a műtőasztalon (atóniás vérzése volt majdnem ki kellett venni a méhét de végül szerencsére mégsem és fizikailag teljesen felépült). A kisfia sírós hasfájós volt aztán jött a fogzás dackorszak mindig úgy érezte nem fér bele emellé még egy gyerek, bizonytalan is volt sokszor hogy jól csinálja e a dolgokat. Aztán ovis lett a fia, ő visszament dolgozni és telik az idő most meg már nem akar "visszamenni" újra babázni.

Azonkívül csak lányt tudna elképzelni és megmondta ha újra fia lenne azzal nem békélne meg egyhamar azt meg nem érdemli egy kisgyerek se hogy azt érezze hogy baj hogy az a nemű ami.

Így most már a fia 6 éves és nem is lesz neki tesója úgy fest. Barátnőm amúgy is 34 éves és 35 felett már egyébként sem akart szülni. Hát így. Pedig jó a kapcsolatuk a férjével sokat segített is neki mindig is, a kisfiú is okos, szép, értelmes :) és mégsem szeretne még egy ilyet:)

2013. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

1. Nekem császáros szülésem volt, nagyon nem jó emlék, de lehet az idő megszépíti.

2. Fél éves múlt a fiam, még soha nem aludt végig egy éjszakát sem, általában 10-szer kel, sír, felkelek hozzá és visszaalszik ha szerencsém van és csak 20-30 perc múlva kel újra, ha nincs szerencsém, ébren van másfél órát, csak kézben sétálgatva jó, úgy érzem kimerültem teljesen. Születése óta rossz alvó, nappal nem alszik. Rossz evő is. És elkeserítő, hogy ahelyett, hogy élveznénk együtt a napokat, inkább küzdünk az evéssel, az alvással, a hisztivel. Nem tudom végig tudnám e ezt csinálni, főleg ha a hisztis akaratos természete megmarad, plusz még egy kistesó... hát most úgy érzem nem

3. Engem nagyon megvisel a testem változása. 6 kiló makacsul ragaszkodik hozzám, nem jók rám a korábbi nadrágjaim, ha valahova megyek és fel szeretnék öltözni csinosan, szembesülök vele, hogy nem jó rám semmi, ettől nagyon ki tudok borulni...

2013. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
En valahogy ugy erzem, hogy csak 1 gyerekre van kapacitasom. Egyszeruen ugy erzem teljes igy is a csaladom, boldog vagyok es nem vagyunk masodik gyerekre. A szuloktol mar megkaptuk, hogy tul kenyelmesek vagyunk. :) Es nem tagadom a kapacitasba a kenyelmet is beleretem a turelem, ido, energia, hely, karrier... mellett. Bevallom azt is, hogy nekem nem igazan tetszett a babazos korszak. Felre ne ertsetek imadom a kisfiam de, le a kalappal azelott aki ezt vegigcsinalja megegyszer. Nekem egyaltalan nem hianyzik. Kisfiam mar ovis, en ismet melozom (imadom a munkam) es orulok, hogy mar egy okos ertelmes "nagyfiam" van akivel rengeteg mindent lehet csinalni.
2013. jan. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
18%

Remélem, az élet úgy hozza, hogy megváltozik a véleményetek és lesz még kistesója a gyereketeknek:)

Én ugyan nem egy- hanem 3 gyerekes vagyok.

Nem lettem depressziós szülés után, mert minden az agyban döl el és irányítható.

Örültem, hogy lehetett gyereke és boldog voltam, majd hamar jött a kistesó és a következő.

Rálehet fogni, hogy ezért azért amazért csak egy gyerekünk lesz...

2013. jan. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!