Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csatos hordozót szeretnék...

Csatos hordozót szeretnék venni. Ki milyen típust használ, ajánl, nem ajánl?

Figyelt kérdés

Most egy Liliputi rugalmas kendőnk van, kisfiam 2,5 hónapos. Mivel bevált a hordozás, szeretnék majd csatos hordozóra áttérni, de mivel baromi drágák, jó lenne tanács hogy mégis melyiket válasszam. A Liliputi csatos hordozóját nézegettem, abból a legolcsóbb is 17900 forint. Ennél drágábbat nem szeretnék venni, de jó lenne ha olcsóbban találnék olyat, ami nem rosszabb.


Ezt ma találtam:

[link]


Ez vajon miért ilyen "olcsó"? Valami baj van vele?


Köszönöm mindenkinek a segítséget!


2013. jan. 14. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Mi Chiccot vettünk. Jó stabil, 3 féle képpen hordozhatod benne a gyereket. Ilyenből olcsót nem érdemes venni.
2013. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

SZia!

A linkelt valószínűleg másolat, nem eredeti, ezért ilyen olcsó.

A legjobb, mármint ha mindenképp csatost szeretnél, akkor a Manduca, használtan nem drágább mint amit rászánnál, illetve még jobb lenne ha állítható terpeszű, kendőanyagból készült hordozót választanál:).

A mamami.hu-n találsz olyan anyukát, aki ilyeneket varra, illetve a piactéren is belefuthatsz. Vagy "boltit"(akár használtan is találhatsz), HOp Tyet, Bondolinot, DIditay- t.

2013. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

az Ergo Baby-k ennyibe kerülnek, külföldön meg még olcsóbbak (ennek az árnak a 2/3-a kb.).

nekem azt tanácsolták (itt), hogy nyugodtan vegyek használtat, jobb is kicsit, ha be van törve.

és még azt is kaptam tanácsként, hogy próbáljam ki, mielőtt megveszem, mert egyik babának ez jön be, másiknak amaz :)

2013. jan. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na most nem értem, hogy ha másolat, akkor az nincs olyan jó, mint az amit egy anyuka varr? Varrni én is tudok, nem azzal van a gond, hanem hogy olyat akarok ami tuti biztos úgy és ott tartja a babát, ahogy egészséges - ezt pedig szerintem nem egy home made termék fogja elérni.
2013. jan. 15. 10:20
 5/15 anonim ***** válasza:

Hű, kicsit olvass utána a hordozásnak:). Egy szó mint száz, ilyen kicsi babának ha a legjobbat szeretnéd, ami tuti egészsées, akkor ne is csatosban gondolkodj( [link] - egy írás arról, hogy miért érdemes várni nagyobb korig a csatosok használatával), hanem kendőben, karikás kendőben, vagy ha nem bízol a "home made" kendőanyagból varrt hordozókban, akkor gyárit is találsz, ahogy fentebb is írtam, pl. HOp Tyet.

[link]

2013. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem mondtam egy szóval, hogy rosszabb ha másolat, csak azt, hogy ezért kerülhet ennyibe:). Mert ezt kérdezted.
2013. jan. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

NÉzd, találtam Neked egy HOp Tyet, könnyű használni, és a babádra állíthatod:)!

[link]

2013. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves 5., nem mondtam hogy most akarok áttérni, szerintem a rugalmas egyelőre tökéletes :) de mire jön a jó idő és már nagyobb lesz, addigra jó lenne beszerezni. Elég picike korához képest, szerintem még vagy két hónapig marad a rugalmas kendő, csak utána hordoznám a csatosban. Vagy még az is korai?
2013. jan. 16. 22:37
 9/15 A kérdező kommentje:
egyébként azért csatosra gondoltam elsősorban, mert nem csak itthon akarom majd hordozni, hanem tömegközlekedésen, esetleg kirándulni is elvinném így, és nem tartom célszerűnek hogy az ember utcán/metrón/buszon/erdőben bajlódjon a hosszú pántokkal, amit aztán a gyerek jól megnyal.
2013. jan. 16. 22:47
 10/15 anonim ***** válasza:

Megint én:).

_Szerintem_, _én_ nem tennék 4- 5 hónapos babát sem csatosba, csak már ülni, járni tudót(ekkora lesz olyan állapotban az izomzata, csontozata, hogy szinte bizonyosan nem "árt" neki a széles terpesz és a kevéssé "ölelős"(tehát minden oldalról azonos erővel támogató) kialakítás.

Hangsúlyozom, ez az én véleményem(sok más babahordozással foglalkozóé is), azt gondolom, hogy az adott infókból már a Te döntésed, hogy mikortól használsz csatost:).

Viszont, ha semmiképp nem szeretnél kendőanyagból varrott, állítható terpeszű hordozót(amit ha szeretnéd, és felvesszük a kapcsolatot, tudok segíteni keresni- nem én varrom, nem is fűződik hozzá anyagi érdekem- ezt csak a "biztonság" kedvéért írtam ide:) ), akkor a Manducát javasolnám. Ennek a legtöbb "bolti" csatoshoz képest keskenyebb az ülep- része, tehát nagy valószínűséggel már nem fog túlérni a babád térdhajlatán tavaszra:).

2013. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!