Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csatos hordozót szeretnék...

Csatos hordozót szeretnék venni. Ki milyen típust használ, ajánl, nem ajánl?

Figyelt kérdés

Most egy Liliputi rugalmas kendőnk van, kisfiam 2,5 hónapos. Mivel bevált a hordozás, szeretnék majd csatos hordozóra áttérni, de mivel baromi drágák, jó lenne tanács hogy mégis melyiket válasszam. A Liliputi csatos hordozóját nézegettem, abból a legolcsóbb is 17900 forint. Ennél drágábbat nem szeretnék venni, de jó lenne ha olcsóbban találnék olyat, ami nem rosszabb.


Ezt ma találtam:

[link]


Ez vajon miért ilyen "olcsó"? Valami baj van vele?


Köszönöm mindenkinek a segítséget!


2013. jan. 14. 14:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményt, szerintem megfogadom. Viszont ha nem is 4-5 hósan, de amint lehet, szeretnék csatosat. Jól tudom hogy a csatos hordozó meg a mei tai tulajdonképpen ugyanaz csak a csatost könnyebb felkötni és kétszer annyiba kerül? Igazából azt nem tudom hogy ha a csatost nem fogom tudni még használni egy jó darabig, akkor mit fogok, amikor a rugalmas már nem tartja rendesen. Vagy ne aggódjak, a rugalmas ki fogja húzni addig amíg a csatost már fogom tudni használni?


Te milyen hordozókat vennél ha újszülött kortól hordoznád a babát, és mikor váltanál köztük?

2013. jan. 17. 17:42
 12/15 anonim ***** válasza:

Én kezdettől szövött kendőben hordoztam a lányom, szóval nem igatán volt ilyen választási problémám.

Ha nem kendőznék, azt csinálnám, hogy a rugalmas után teszek egy próbát a szövöttel,amiben hátra is tudom tenni. Ha nem tetszene valami miatt, akkor keresnék állítható terpeszű, kendőanyagos mei tai- t:). Azért tanácsoltam Neked is, mert én is ezt tenném a gyermekemmel:).

2013. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
köszi, tényleg jókat mondasz. Az állítható terpeszű mei tainak van csatos változata? Ez hány kilóig lehet használni? Nem akarom mindenképpen megúszni a többszöri váltást, csak abban a hitben voltam eddig hogy a sima csatos hordozókat már lehet 3 hós kortól használni.
2013. jan. 18. 11:29
 14/15 A kérdező kommentje:
a szövött kendőtől azért félek mert sokszor még a rugalmast is kihívás megkötni egy ilyen ficergőmókus mellett mint amilyen a fiam. Nem akarok csalódást :(
2013. jan. 18. 11:29
 15/15 anonim ***** válasza:

Értem és megértem:).

Igen, van állítható terpeszű csatos, ezeket is kendőanyagból varrják, nem tudom, ismered- e a mamami fórumot, ott megtalálod a gyártókat:). Ha szeretnéd, leírom a felh. nevüket, hogy megtaláld a WHAM("work at home mama") topikok között őket, nem célom a reklámozás, ezért ide nyíltan most nem írnám le:).


A három hónapos "kitétel" valóban sok csatos- gyártónál előfordul, én sem állítom, hogy "kárt" tesz a kicsikben ha ekkortól használják őket. Csak azt, hogy van olyan hordozóeszköz, amely, mivel nem fix a derékpántja(ami ugye meghatározza a terpeszt és a lábak alátámasztásának szélességét), sokkal jobban, korlátlanul a babára "állítható", mind a megtámasztás magasságát, mind a terpesz mértékét nézve:). És azt gondolom, hogy ha van lehetőség ilyen eszköz használatára, akkor miért ne "menjünk biztosra":)?

2013. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!