Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik 8,5 hónapos babátok...

Hogy telik 8,5 hónapos babátok egy napja?

Figyelt kérdés
Akik december közepén születtek,2008.Miket eszik,miket tud már,stb...Érdekelne,és milyen a természete?Köszi a válaszokat előre is! :)
2009. aug. 29. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még szoptatom naponta 4-5 alkalommal (reggel és altatásoknál). Eszik már mindent,amit mi, de persze nem fűszeresen. És tejet, tejfölt, tojást még nem kapott. Most ismerkedik a zsömlével:)

Forog ide-oda, gyorsan gurul, de még nem mászik. Csak kúszik.

Ha azt mondjuk pápá, integet és fülig ér a szája.

Nagyon jó természete van, ha kedvesen beszélnek hozzá, nevet.

te is írd le, Nálatok mik vannak?

2009. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az én gyermekem is eszik mindent,most lehet lehurrognak,de én már szépen fokozatosan adom a tejet,túrót,natúr johurtot,a főzelékeket,gyümölcsöket már 6 hónaposan kapja,és mindent nagyon szeret,szereti a pocakját. :) Sajnos már nem szopik,egyik napról a másikra nem kellett Neki a cici. :( Persze nem örülök neki,mert még lenne tejem,csak az a baj,amikor fejem akkor 2 csepp (szószerint) jön ki.Így is örülök,hogy 8 hónapos koráig szopott.Nagyon egészséges baba,Ő is kiegyensúlyozott,nagyon vidám!(9550g,74 cm)Forog össze-vissza Ő is,4kézlábra áll,és úgy ül,ha segítek felültetni akkor sokáig elvan úgy.Nagyon imád fürödni,de öltözni azt nem. :)Próbálkozik szavakat mondani.Nagyon alkalmazkodó,nem fél semmitől.Nagyon szerencsés vagyok Vele,nagyon imádom Őt. :)
2009. aug. 29. 17:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szióka.Kisfiam dec.10-én született.Sajnos csak 4és fél hónapos koráig szopott,azóta tápszeres és persze eszik már sokmindent:)

Napi 4-szer eszik, reggel-este tápszer , délben főzi, vagy leves du.gyümölcs kekszel, de kapott már túrórudit, danoninot stb.Reggel 7kor kel és este 8,fél 9kor alszik.Napkozben 2-3szor csicsil vam mikor 1 órát, de előfordúl az is, hogy 2.Most is épp durmol:)

Nagyon ügyes baba,már régóta felül magától, mászik , áll és a kiságy rácsába kapaszkodva már körbejárja az ágyát.

Szerencsére nyugodt baba,sokat játszik egyedül és imád csavarogni(mindig viszem vhova), nagyon szereti az embereket és sokat mosolyog.Amiket mond:baba,papa, apa, agyáagyáagyá,persze ezeket még nem tudatosan.Viszont iszonyat makacs, ha vmit nem kap meg jön a hiszti és sokszor fél órát is küzdök vele, mire nappal elalszik.

Üdv:Ancsy

2009. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia,

kisfiam december 13.-an szuletett, sajnos csak 2 honapig kapott anyatejet, azt is potolva, tehat tapszeres baba. Szinte mindent megenne, amit mi eszunk, foleg, ha latja egybol kunyeral belole, viszont a neki valokbol valogat, a fozelekeket nem szereti, a kedvence a husleves, amit fozok, husival, krumplival, repaval turmixolva, na abbol barmennyi johet...:)reggel-este tapszert kap, delelott gyumit joghurttal, turoval, vagy kekszszel keverve, ebed, fozi, vagy amit megeszik, uzsi tejpep.

Reggel 6-kor issza meg a tejcsit, rogton visszaalszik,7-kor kel. peluscsere, atoltozunk, jatszunk, fel 9-kor elalszik fel orara kb, 10-kor tizorai, aztan megint jatszunk, imadja a cicankat, formabedobalos jatek most kezdi erdekelni, folyton felall, barhol, barmibe kapaszkodva, resen kell lenni nagyon. 14-kor ebed, utana alszik egy masfel-2 oarat, kertben jatszunk, vagy megyunk csavarogni, mamahoz, baratokhoz.17-kor uzsi, alt. tobbet nem alszik, jatszoterre megyunk, imad labdazni, hintazni, es nezni a nagyobb gyerekeket,hangosan kiabal nekik, es kacag, ahogy jatszanak)19:30 furdes, utana tejcsi, mesekonyv olvasas, ha nem tul nyugos, aztan alvas. kb 3 hete alussza vegig az ejszakat.

termeszetet tekintve, akaratos, eleven, borzasztoan el tud merulni reszletekben (megtalalja a foldon a hangyat, es azt piszkalja, vagy ruhan gomb, patent stb.)szereti az embereket, de ido kell mig kozel enged valakit magahoz, es nagyon ki tudja mutatni a szeretetet, bujik, olel, puszit ad, es nagyon-nagyon anyafuggo!!!:)

udv

2009. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hű akkor nagyon büszkék lehettek a Babáitokra!Jó volt olvasni amit írtatok!Egyébként kisfiam is dec.13.-án született reggel negyed 8-kor császárral. :) hihetetlen,hogy sok Baba már ilyen korán lábra áll,én akkor mindig azt hiszem,hogy az én fiam le van maradva?Mert ülni is csak úgy ül,ha felsegítem,és akkor úgy marad,de ha nagyot rúg a lábával akkor hátra esne.de nem aggódok,Ő így fejlődik,egyszer úgyis lábra fog állni :)))) Ő is szépen eljátszik egyedül ha én főzök,vagy csinálok vmit,viszont Ő is Anyás nagyon :// Apjával elvan...egy darabig,és "engem követel".mondjuk ez nem igazán jó,pedig elég sokat vannak együtt mégis.Altatás az csak velem lehet,máskülönben nincs alvás.Etetést azt "megengedi" Apának is.Kicsit makrancos az úrfi,de majd csak lesz jobb is. :)Szép Napot Nektek!

Üdv: Szilvi.

2009. aug. 29. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Szép estét Neked is Szilvi:)

Üdv:megint, Ancsy

2009. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!