Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért állítják be a bébikompot...

Miért állítják be a bébikompot olyan elképesztően rossz dolognak?

Figyelt kérdés

Végtére is jópár ember felnőtt, aki ezt a mozgásformát (is) gyakorolta első körben..Köztük én is, tesóm is, öcsém is..

De mostmár annyira ellenzik, de miért?

Nem találták volna fel, ha olyan káros dolog lenne, szerintem..

Mi a véleményetek?



2013. jan. 16. 10:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Állítólag nem tesz jót a gerincnek, bár ellenvélemények is vannak ez ügyben.

Én is bébikompot használtam, bár az a 80-as évek voltak. Semmi bajom nincs, még gerincferdülésem se lett.

A gyerekeim is használták, igazság szerint néha jól is jött, mert míg elfutkároztak benne, addig tudtam csinálni a dolgom. Mindegyik időben elindult és egyik se megy lábujjhegyen, bár a kompban mentek lábujjhegyen, de ismerek olyan kisgyereket, aki nem kompozott és szökdécselve közlekedik.

Ugyanakkor, lehet hogy a járássegítő gyártó cégek (pl. fischer price) terjeszti a komp negatív tulajdonságait, hogy a 20-30 ezres járássegítőit vedd meg, bár a kompok is 10 ezres áron mozognak.

2013. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

"Nem találták volna fel, ha olyan káros dolog lenne." Koffein tartalmú italok, dohányzás, alkohol, drogok, egyes "gyógyszerek", de hogy még messzebbre menjek, szerencsejáték gépek, de akár fegyverek stb... Gondolj már bele, hogy ezeket sem azért találták fel, mert olyan hasznos.

Én azt látom, hogy a babák lába nem úgy áll a bébikompban, ahogy járásnál kellene. Ha sokat van ebben a gyerek simán előfordulhat, hogy később rosszul fogja tartani a lábát. Ez is csak egy olyan dolog, amiből pénzt lehet csinálni.

2013. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

A szakemberek nem javasolják, mert nem természetes tartást ad a komp. A legtöbben ellenzik, bár ellenvéleményt is olvastam már erről.


Én biztosan nem használnám, de ennek nem a szakemberek az okai, hanem a barátnőm. Ő megvette, beletette a fiát, aki ezerrel száguldozott benne, amíg meg nem akadt a küszöbben. Akkorát esett, hogy a két első foga visszatolódott az ínyébe, azóta szenvednek - fogorvos, újra pépes étel, fájdalmak.


Én ezért nem vennék soha. Milliónyi ember felnőtt anélkül, sőt, járássegítő nélkül is, az én gyerekeim is fel fognak.

A fiamnak nem volt egyik sem, csak egy bébitaxi a tescoból 3000-ért, azt tologatta, amikor még nem járt biztonságosan. A lányomnak se lesz más:)

2013. jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is volt bébikompom, viszont már akkor sem ajánlották. Olvastam gyereknevelési könyveket a nyolcvanas évekből, kifejezetten károsnak állították be, ugyanazok miatt, mint ma.

Az én gerincem elferdült, a tesómé nem. Senki nem tudhatja, hogy a komptól-e.

Az, hogy régen is volt, azért ne legyen már indok. :) Rengeteg káros dolog virágzik évszázadok óta, régebben, mint a komp. Hogy mást ne mondjak, Európában kb. 500 éve dohányoznak. Ha olyan káros lenne, nem találták volna fel. :)

Én nem vettem kompot a gyerekeknek. Bizonyítékom nincs rá, hogy káros, de feleslegesnek tartom.

2013. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Nem találták volna fel, ha olyan káros dolog lenne, szerintem.. "

Ezt nem a millió egy dologra értettem ami a világban van, nem is arról szól a téma, hanem a babákra!!

A babáknak csak nem találnának fel káros dolgokat direkt!

2013. jan. 16. 10:32
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem ilyen egyszerű a dolog,hogy ha feltalálták és létezik, akkor ebből következően nem lehet káros.


Én utánaolvastam, hogy pontosan miért tartják rossznak (olvass te is utána,nincs időm részletezni) és megértettem, hogy mi vele a probléma. Biztos keveset használva nem tesz kárt, de hallottam olyan babákról akik egész nap benne vannak, náluk egyértelműen lesz negatív hatása a fejlődésükben

2013. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
(Ezernyi dolog van amit babáknak csinálnak és káros, sajnos. Naivan állsz hozzá,ha azt hiszed, hogy nem)
2013. jan. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak tartásbeli problémákat okozHAT a bébikomp. Olyan mozgásformát tapasztal meg a baba, amire még nincsen készen az idegrendszere, így bezavarHAT a bébikomp.
2013. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek: kezdeném azzal, hogy mikor tud ülni, beleültetik a babykompba, nem a mászással próbálkozik, hanem ennek a segítségével "jár", pedig az idegrendszere fejlődéséhez a mászást kéne gyakorolnia. Lehet, hogy ennek következtében ez a mozgásforma kimaradt és később okozhat zavart (pl. diszlekszia). Folytathatnám azzal, hogy a gerincét mesterségesen megterheli, mikor még nem érett rá. Összetett dolog ez. De összességében elmondható, hogy általában minden ami a természetestől eltér, az könnyen bezavarhat. Az a természetes, ha a földön magától próbálkozva próbál mozogni
2013. jan. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"A babáknak csak nem találnának fel káros dolgokat direkt!"


Direkt nem. De az, hogy valami káros, csak évek múlva fog kiderülni! Lásd pl. BPA a cumikban, és cumisüvegekben... komp is egy olyan dolog, ami tökéletesen felesleges. A gyereket hagyni kell önállóan mozogni, nem kell belekényszeríteni semmilyen szerkentyűbe. Te sem közlekedsz járókerettel, csak hogy ne legyél útban.

2013. jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!