Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért állítják be a bébikompot...

Miért állítják be a bébikompot olyan elképesztően rossz dolognak?

Figyelt kérdés

Végtére is jópár ember felnőtt, aki ezt a mozgásformát (is) gyakorolta első körben..Köztük én is, tesóm is, öcsém is..

De mostmár annyira ellenzik, de miért?

Nem találták volna fel, ha olyan káros dolog lenne, szerintem..

Mi a véleményetek?



2013. jan. 16. 10:15
1 2
 11/18 kíváncsicska ***** válasza:
Itt arról van szó hogy van ami drágább és azt is el kell adni.No meg igen ha a gyerek egész nap a kompban van és nincs alkalma más mozgás fajtát gyakorolni igen káros.Ja és nem 5 hónaposan kell beletenni mikor még ha megtámasztod is eldől.A lányom kapott a mamitól egyet.7 hónapos volt mikor beletettük először 11 hónaposan már nem használta mert elindult.Az egészséges határt kell megtalálni a használatával mint minden másnál szerintem.De a komp a cukor az édesség és a teáztatás is olyan dolog ami nagy ellentéteket okoz emberek között, nagyobbat mint kellene szerintem
2013. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A szakemberek szerint azért sem jó, mert nem halad a baba a természetes mozgásfejlődés útján, mivel belekerül egy mesterségesen generált közegbe. Semmi olyan eszkötz nem ajánlanak manapság, ami gátolja a gyereket a szabad mozgásban, a bébikomp mellett pl. ilyen a járóka is egyébként...

Kimaradhatnak mozgásfejlődési szakaszok a baba életéből.


Sajnos ebben személyes tapasztalunk is van, kisöcsém nem mászott, így most figyelemzavaros, és tanulási nehézségei vannak, pedig annyira okos, intelligens gyerek, mégis attól félünk, hogy elkallódik, mert egy dolgozatot nem képes megírni normálisan, mert nem tud olyan sokáig koncentrálni...

Én ezt biztos nem kockáztatom meg a lányomnál, de bárkinek szíve joga....


Egyébként a káros dolgokról...

Pl. a kengurut is úgy reklámozzák, hogy bárhogy belekötheted a babát, pedig a szakemberek óvva intenek tőle, hogy kifelé nézzen, mert a gerince akkor visszafelé feszül...

2013. jan. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Az én öcsém se mászott és semmi baj nem volt belőle, okos értelmes, jóval érettebb a koránál agyilag szerintem.

Most megy első osztályba.

2013. jan. 16. 12:53
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Most megy első osztályba, a felsorolt problémák pont most jöhetnek elő. Reméljük nem fognak, de ezt akkor még nem lehet ellenpéldaként felhozni
2013. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

12. vagyok

Hát pont, hogy ezek a suliban jöttek elő, addig mindenki csak arról áradozott, hogy milyen okos, intelligens, és választékosabban beszél, minta felnőttek nagy része...

A suliban sem egyből lett feltűnő, csak amikortól a számonkérés rendszerébe jobban belecsöppentek, egyre jobban lemaradt a társaitól (kb 2. lehetett, amikor már nyilvánvaló volt a probléma, és szóltak a tanárok, hogy üljön le vele többet tanulni) Azóta is minden nap együtt tanulnak,már ez sem egy leányálom...

Most hetedikes, és fő mindenkinek a feje, hogy vajon bejut-e valami jobb iskolába, mert a jelenlegi oktatási rendszerben ezek a gyerekek elvesznek. Központosított, egységes felvételi (nem a szakirányú tárgyakból, mondjuk angol, amihez van egy kis tehetsége, és bejuthatna egy angol szakos osztályba, hanem matek, magyar töri, stb...) a gimnáziumba, és attól félünk, hogy esélytelen lesz jó iskolába bekerülni, hiába rettentő okos :(((

Szakember mondta, hogy a mászás kimaradás miatt van, mert az agy keresztcsatornái nem fejlődtek eléggé, és ezt a mászás fejleszti leginkább....

Ha nem hiszed, hát nem hiszed, de ez van :(

2013. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornászt kérdeztem, ő is ellenzi! Azért, amiket már leírtak!

Nem mondom,hogy nem lenne néha kényelmesebb nekem is beletenni (ajándékba kaptuk, de nem használjuk), mint menni utána, figyelni, hogy mikor töri össze magát, de ennél többet ér az egészsége!

Vettem hintát, ha valami olyan dolgom van, hogy nem tudok rá annyira figyelni, akkor inkább abba rakom bele!

2013. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Elhiszem, csak nem tudom elképzelni, mert nálunk még ilyesmi nem fordult elő..Nem azért írtam h okos, mert választékosan beszél, hanem mert már 3 éves kora óta gyorsabban fejlődik szerintem, el tud számolni bármeddig, angolul németül japánul 10-ig, angol mondatokat mond, szavakat, amiket tanult a mesékből és tudja is mit jelent.. 3 évesen azt kiabálta az apjának a kocsi hátsó üléséről, hogy "Go faster" szerette volna ha gyorsabban megy a kocsival..:) Emellett iszonyúan kreatív, olyanokat épít, néha én is nézek..

És olyanokat tud, és mond h néha megáll az eszem tőle.:)

(Még mielőtt..nem vagyok buta..:D )

2013. jan. 16. 18:31
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem azért írtam, hogy okos, mert választékosan beszél :)))

3 évesen vagy 30 féle dinoszaurusz latin nevét tudta, és ki is oktatott, ha rosszul mondtál valamit....csak egy példa...


De mindegy, nem akarlak meggyőzni...én nem fogom a lányomat bébikompba rakni, mert még az esélyét sem akarom megadni annak, hogy ilyen szituációban lássam, a gyermekemet ,mint most az öcsémet, jobban szeretem annál...na meg a szüleim gondterheltségéről ne is beszéljek...


Én ennyit fűznék hozzá a témához, de mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja...

Sziasztok!

2013. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!