Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beteg lettem és antibiotikumot...

Beteg lettem és antibiotikumot szedek, olyat, ami mellett nem lehet szoptatni. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Babám 10 hónapos, szép nagy fejlett baba. Eddig féltem attól, hogy megy majd a ciciről való leszokás. Sajnos most betegségem és gyógyszer szedés miatt nem szoptathatok. Fiam meglepően jól tűri, sőt nagyon is ízlik neki a tápszer. Attól is féltem, hogy nem fogadja el, mert nem is tudott cumiüvegből inni eddig. Úgy tűnik, hogy nem is hiányzik neki a cici. Baj, ha úgy gondolom, hogy nekem is elég volt ennyi a szoptatásból? Nem szeretném visszaszoktatni. Ti mit tennétek? Nem szidásra, csak véleményekre vagyok kíváncsi.
2013. jan. 17. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Jajj, dehogy baj. A 10 hónap így is több, mint az átlag. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, miért is lenne? Biztos majd jönnek a folytasd tovább a szoptatást szöveggel, de ha most úgy érzed, eleged van, akkor hagyjad. A gyereknek nem hiányzik, nem létfontosságú a számára.
2013. jan. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyetértek.

Ha elég volt,hát elég,csak addig csináld amig neked is jó

2013. jan. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én csak másfél hónapig tudtam szoptatni, mert egy betegség miatt szigorú diétát kellett tartanom, műtöttek is, így elment a tejem. És? Kapta a fiam a tápszert, gyönyörűen fejlődött és egyáltalán nem volt betegebb az átlagnál, még azt is kimerem jelenteni, hogy nem volt igazán beteges.

Én azt gondolom, ha beteg vagy, meg kell, hogy gyógyulj és ha a gyógyszer kizárja a szoptatást, akkor ne szoptass. Ha abbahagyod a gyógyszert és még szeretnél szoptatni, illetve van tejed, akkor szoptass, ha a kicsid elfogadta a tápszert és te nem szeretnél tovább szoptatni, akkor meg ne szoptass. Ezért nem ítélhet el senki. Tényleg szép idő így is, amit végig tudtál szoptatni.

2013. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak ne csinálj belőle lelkiismereti-kérdést.

Én 8 hónapig tudtam szoptatni, örültem, hogy addig sikerült.

Kicsit aggódtam én is, hogy vajon elég-e ennyi, de igazából, ha szépen fejlődik, elfogadja a tápszert, akkor nagy baj nem lehet.

Szóval a helyedben megnyugodnék, és örülnék, hogy eddig sikerült.

2013. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtató és meglepő, hogy senki nem rivallt rám!:)Amúgy elég ramatyul vagyok még mindig. A testem most nem is a szoptatásra fókuszál. Örülök, ha a gyereket ellátom meg nagy nehezen megfőzök, hogy a férjemnek tudjak vacsorát adni.
2013. jan. 17. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás addig jó, amíg Neked és a babádnak is szüksége van rá, örömöt okoz. Ha egyikőtök sem igényli, akkor ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2013. jan. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem akarsz szoptatni, akkor ne is tedd!

Nem tudom, mi miatt szedsz gyógyszert, mert én pl egy torokgyulladás miatt nem szednék, de, ha mondjuk húgyúti fertőzésről vagy más gyulladásról van szó, akkor igen.

2013. jan. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Komoly hólyaghurutom van. Napokig enni sem tudtam és nagyon gyenge vagyok. Már jobban vagyok, de erős gyógyszer miatt a szoptatás szóba sem jöhet.
2013. jan. 17. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!