Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetek terhes, ha fogamzásgát...

Lehetek terhes, ha fogamzásgátló mellett antibiotikumot kellett szednem?

Figyelt kérdés
Január utólsó és február első napjaiban antibiotikumot kellett szednem. Február 7-én volt meg utoljára, és most hétfőn kellett volna megjönnie. Ma csináltam tesztet, de negatív lett és ma kell bevennem a 21 szemből az elsőt. Bevegyem így is, hogy nem jött meg?
2011. márc. 11. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, az antibiotikum gyengítheti a fog. gátló hatását, épp ezért írja is a tabletták tájékoztatója, hogy antibiotikumos kezelés mellett szükséges a kiegészítő védekezés... Ha a teszed negatív most, nagy valószínűséggel nem vagy terhes.. bár semmi sem biztos...

Én 10 év tablettaszedés után egy csúnya megfázás "miatt" maradtam terhes... pedig még ab-t se szedtem... Mivel nem terveztük a babát és nekem még a mensim is megjött, így tovább szedtem a tabit... a következő hónap végéig... akkor is megjött, csak sokkal gyengébben.. akkor is egy rutin vizsgálaton derült ki, hogy babát várok (nem volt semmi tünetem!!). A dokim szerint ha így is terhes maradtam és a vérzés ellenére is megmaradt a babám, akkor biztosan egészséges... bár én azért bevállaltam a CVS-t (genetikai mintavétel), főleg a korom miatt... Ma már 2,5 éves a lányom és egészséges, mint a makk.

2011. márc. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!