Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 18 kg-ig használható gyerekü...

A 18 kg-ig használható gyerekülés hány éves korig jó?

Figyelt kérdés
Vannak olyan típusok, aminek magasabb a háttámlája, és nem növi ki olyan hamar? Vagy mindegyik kb.azonos korig jó?
2009. aug. 30. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
18 kg-ig jó.:-))
2009. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 18-kg-os kb. 4 éves korig.

A 9-36 kg-ig annak magas a háttámlája,de sokan mondják,hogy nem igazán jó mert nagy a súlykülönbözet és nem biztos,hogy megfelelő biztonságot ad.Hát nem tudom,múltkor a 0-18 kg-ig,meg a 9-25 kg-ig arra is itt azt irogatták,hogy nem jó.Nekünk volt hordozónk,meg egy 9-36 kg-ig.Most vettem egy 0-18 kg-ig,mert a hordozó már nem jó de ülni még nem tud,ez meg legalább dönthető.

2009. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még csak neten nézegettem, fénykép alapján nem tudtam összehasonlítani méretben őket. Nekünk is dönthető kell, mert a hordozót kinőtte, de még nem ül.
2009. aug. 30. 10:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Én bíztam abban, hogy a hordozó után vehetem a 36 kg-ig jó babaülést, de nem jött össze. Öt hónapos volt a fiam, amikor már nem fért bele sehogy a hordozóba (súly szerint még jó lett volna, mert 13 kg-ig jó, de már kilógott a feje, lent a lába, vállban is keskeny volt, fogalmam sincs, milyen testalkatú 13 kg-os gyerek férhet el abban a hordozóban). Viszont még nem ült fel magától, így muszáj volt a 18 kg-ig használható dönthető ülést venni. Ez nagyon kényelmes, nagyon szereti, nekünk is szimpatikus, a háttámlája ennek elég magas. A kort viszont nem lehet megmondani, ezért is írják kg-ra, mivel az én fiam 9 hónaposan több, mint 11 kg, kétlem, hogy négy évesen fogja csak elérni a 18-at, a keresztlányom vékonykának és kicsinek számít, gyakran jártak orvoshoz is, mert fél évig szinte egyáltalán nem hízott, és ő két és fél évesen 14 kg, az elmúlt három hónapban hízott 3 kg-ot. Gyanítom, hogy ha neki is folytatódik a növése, akkor ő sem fog beleférni még másfél évig a 18 kg-ba, pedig ő tényleg kicsi a kortársaihoz képest.

Egyébként azért a súly a fontos és nem a magasság, mert elvileg azt mutatja a 18 kg, hogy ahhoz a típusú üléshez tartozó rögzítőrendszer, biztonsági öv és kialakítás maximum 18 kg-ot tart meg teljesen biztonságosan egy esetleges ütközés, lökődés esetén.

2009. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!