Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemő homlokán száraz...

Csecsemő homlokán száraz piros folt?

Figyelt kérdés

ezer év múlva van időpontom a bőrgyógyászhoz, addig is hátha van valami ötletetek:)

fél éves, két hete kezdtük a hozzátáplálást, de már előtte is megvolt ez a folt a homlokán, nem pattanás, nem erősen körülhatárolt kiütés,hanem olyan, mintha lehorzsolta volna, irritált piros a bőr és picit érdes, szerintem kicsit nagyobb is lett hetek alatt.

Aloe first megvolt, nem tudom, hog azért-e mert hűtőben tartom, de rákentem és vérvörös folt keletkezett a kenés helyén, mint a leforrázott bőr, de pár óra múlva elmúlt,viszont a kiütés megmaradt. ezt háromszor eljátszottuk, azóta aloe elrakva.

Mosom a gyógyzsertári lemosóval meg weleda körömvirágos popsikrémből kenek rá.

egyelőre semmi változás, sőt szerintem nagyobb

nem viszekt neki, őt nem zavarja.

Volt Nektek is ilyen?

Házi gyógymód esetleg :)


2013. jan. 17. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:

valószínűleg ekcéma

hogyha anyatejes a babád, az ételallergia már a hozzátáplálás előtt is kialakulhat/elkezdődhet és látványos jeleket okozhat

ha ez valóban allergia, akkor érdemes nem elkenni (valószínűleg szteroidos kenőcsöt ad rá bőrgyógyász), mert az csak elfojtja a tünetet, de az okot nem fogjátok tudni kideríteni, mert a tünet is eltűnik

A shea vajjal el tudod úgy tüntetni, h nem avatkozol be a hormonháztartásába, az rendkívül hatékony, ha valóban ekcémáról van szó - és akkor legalább meg tudod figyelni, előjön-e valahol még rajta/mitől alakulhat ki


mindenképp fényképezd le makróban, hogy utólag is meg lehessen mutatni más dokinak, ha előrébb juttok


2 éves multiételallergiás kislány anyukája vagyok, sajnos nagyon tapasztalt ilyen kiültésekben :(

2013. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

első tippem nekem is az ekcéma

egyrészt mert nekem is előjön néha tejtermékre, másrészt meg mert lazacfolt ill tűzfolt korábban is látszódott voln, az meg 5 hósan jött ki

a sheavajat köszi, gyógysertárban lehet kapni vagy spéci helyen nézzem?

2013. jan. 17. 21:06
 3/5 A kérdező kommentje:

közben a hasán is kijött valami, de az sok pici apró piros kidudorodó "pörsenés" kb fél tenyérnyi

valamelyik babakaja lehet vagy amit én csinálok neki?

beba ha startot eszik és mellette rizspehellyel sütőtök majd édesburgonya, korábban alma, kétszer banán volt eddig ill. holle almás feketeáfonyás bébiétel tegnapelőtt és tegnap.

2013. jan. 22. 21:38
 4/5 A kérdező kommentje:

végül a hasán lévők miatt elmentünk bőrgyógyászhoz, az arcára enyhe ekcémát mondott, de arra nem adott semmi spécit. a hasán lévő az dermatitis papulosa , kevert krémet kapott rá burow cink és rövid ideig fürdés, alsó hangon két hónap mire elmúlik, általában valami más vírusfertőzés maradványa ez a kiütés pl nátha vagy hasmenés vagy lázzal járó betegség és mire az elkezd múlni, addigra a kis piros dudoros pöttyök kijönnek a legyengült immunrendszer miatt.

shea tippet köszi, már szereztem is meg elkezd egy probiotikum kúrát és tolom bele a c és e vitamint.

meglátjuk

:)

2013. jan. 25. 15:49
 5/5 A kérdező kommentje:
ja ha bárkit érdekelne a maszek bőrgyógyász Asbóth Dorottya volt a bp-i Szent István körúton. szimpatiuks gyerek bőrgyógyász
2013. jan. 25. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!