Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány kiló 2 éves babátok?

Irén24 kérdése:

Hány kiló 2 éves babátok?

Figyelt kérdés
nekem 13 kiló és 87 cm ,de mostanában olyan keveset eszik van mikor szinte semmit tiétek eszik?
2013. jan. 20. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

13 kg volt és 91,5 cm.

Az én fiamnak elég változó az étvágya, van mikor egész nap szinte megállás nélkül eszik, van mikor meg csak alig. Mi sem eszünk mindig egyformán, így ők sem.:)

2013. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves, 94 cm, 12 kg
2013. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Most lesz 2 éves, 12,5 kiló, kb. 89 centi.

Ő is kevesebbet eszik mostanában, de vannak napok, amikor meg egész nap csak enne. :)

2013. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

Nekem már nem baba hanem kisgyerek. 2 éves 11 kiló és 86cm.


Szerintem azért eszik kevesebbet mert érzi hogy nagy a súlya. 13 kiló 2 évesen még ok, de ö is érzi hogy nem akar túlsúlyos baba lenni. 15 a maximum ez felett túlsúlyos, átlagosan 12 kiló. vagy is most jó, nem kell neki jobban hiznia, ütemesen.


Figyelj oda a jó minöségü ételekre. Kevés édesség és zsír. minél több nyers zöldség. ebben a korban imádják a nyers zöldségeket.

2013. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Csak én értelek félre vagy tényleg annak szántad a válaszodat, aminek?

Mert egy kicsit úgy tűnik, hogy akinek 13 kg körüli a gyereke, azt te ducinak tartod.

Attól, hogy a tiéd csak 11 kg, még nem kéne azzal jönni, hogy figyeljünk a gyerek étrendjére, nehogy tovább hízzon!

Egy gyerek nem a súlyától lesz túlsúlyos, hanem a magasságához viszonyított súlyától.

Az én fiam 91,5 cm a 13 kg-hoz képest. Ha a pocakját nem nézed, még soványnak is mondhatnád. Ahányszor voltunk vizsgálaton, mindig azt mondta az orvos, hogy közepesen táplált. Míg mikor picit nagyobb volt a súlya a magasságához képest, akkor jól tápláltnak mondta. Éppen ezért sokszor én éreztem rosszul magam, hogy most akkor nem elég a súlya? Mert ugye kívülről valóban nem tűnik duci gyereknek, mert hosszú a súlyához viszonyítva. Ezért írtam, hogy ne a súlyát vedd figyelembe. Amúgy van egy rokonunk, akinek a kisgyereke volt 12 kg 2 éves korára és őt kifejezetten vékonynak tartotta a gyerekorvos.

Amúgy meg genetika is van a dologban. Van olyan gyerek, így ember is, aki bármennyit fog enni, soha nem lesz kövér és van olyan gyerek is, aki felnőttként 1 pohár víztől is hízni fog.

Úgyhogy előbb ezeken gondolkodj, mielőtt leducizod a 13 kg-os 2 éves gyerekeket.

De ha nem így szántad, csak úgy jött le, akkor én kérek elnézést!:)

2013. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éves, 89 cm és 12,5 kg, fiú.

Az enyém rémesen rossz evő, de ez a súlyán nem látszik. Teljesen átlagos a testalkata, nem sovány, nem duci. Nem nagyon értem mitől hízik. :)Régebben nagyon jó evő volt, bármit elétettem megette. Aztán egyik napról a másikra elkezdett válogatni, kiköpdöste az ételt, amit azelőtt szeretett, öklendezni kezdett tőle.

Szerintem ez egy korszak.Talán összefüggésben van a dackorszakkal. Majd elmúlik. Remélem.

Azért sem aggódom túlságosan, mert azt gondolom, hogy amennyi kell a szervezetének, azt megeszi. Ezt általában ösztönösen tudják a gyerekek.

Vannak gyerekek, akiknek "nincs idejük" enni. Fontosabb a játék, a mese nézés. Ilyen a fiam unokatesója is.

2013. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

2 évesen a kisfiam 15 kg és 96 cm volt.

Abszolút nem kövér,még hurkásnak sem mondhatnám.

Most volt 3 éves 19,5 kg és 107 cm.

2013. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2 évesen 9,6 kg és 81 cm volt a kislányom.


Most 2,5 éves és kb. 10,3 és 86-87 cm.

2013. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most múlt két éves a fiam 92 cm és 14 kiló, és abszolút nem kövér, mint ahogy itt írta valaki. Ő most kezdte a bölcsit 1,5 hónapja és azóta sajnos nem igazán eszik jól, még itthon sem :(
2013. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Az én fiam 21 hós:86 cm és 12 kg már vagy 2-3 hónapja.

Enni nem nagyon eszik,de zsinorban jönnek a fogai.Aztán persze most van itt az ídő amikor "már csak azért sem,mert nem izlik,vagy csak dacból.Ha éhes lesz enni fog.Nyugi!!!!!Aztán az is lehet ,hoy csak ilyen kevés az igénye:))))

2013. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!