Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felbontás után meddig adjátok...

Felbontás után meddig adjátok oda a babavizet, hol tároljátok?

Figyelt kérdés
Szerintetek ha pl. hétfőn felbontom és a konyhapulton tárolom akkor csütörtökön kaphat még belőle?Mi baja lehet a víznek? 6hós babám van.
2013. jan. 21. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne a konyhapulton, hanem a hűtőben tartsd. A flakonra rá szokták írni. De amúgy szerintem semmi baja nem lesz a víznek. Annyi, hogy mielőtt odaadod neki, forrald fel.
2013. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi hűtőbe tesszük felbontás után...és mikróba olyanra melegítjük, hogy a tápszer készítéséhez (vagy amire fel szeretnéd használni) jó legyen. Szerintem olyan nagy baja nem lehet egy ennyire tiszta víznek!
2013. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felbontás után rögtön hűtőbe teszem és 24 óráig adom a babának. Nálunk általában elfogy 24 óra alatt egy 1 literes víz, de ha nem, akkor én nem forralgatom, hanem megiszom és a babának bontok egy újat. Nem kerül sokkal többe, mint az az ásványvíz, amit mi iszunk.
2013. jan. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24 óráig adom neki. Csakis a hűtőben tárolom. Én szentkirályit és mizse ásványvizet adok/adtam a lányomnak. Azt mi is isszuk, így elfogyott. Sosem telt le a 24 óra! De ha te/ti nem isszátok, akkor forrald fel újra és lehet adni neki. Felbontás után elkezdenek a baktériumok szaporodni a vízben, amit forralással meg kell "ölni". Menni fog a hasa a babádnak, stb... Szerintem, vagy forralj neki és hűts le frissen vizet, vagy vegyél sima ásványvizet, normális minőségűt, amiben nincs nitrát és nitrit.
2013. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

7-8 hónapos babámnak több napja/hete felbontott, konyhapulton tárolt babavízet adtam rendszeresen, mert nem olvastam el, hogy fel kell forralni :/

soha semmi baja nem volt tőle.

Mmost mentes szentkirályit adok neki, arra az van írva, hogy forralás nélkül adható a babáknak. Szintén semmi baja nincs tőle.

2013. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!