Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szentkirályi "babavizet"...

Szentkirályi "babavizet" felbontás után 24 órával tényleg forralni kell?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám, éjszakára tápszert kap. Babavízből készítem neki (szentkirályi vagy jana) de valahol olvastam, hogy felbontás után forralni kell. Én eddig ezt nem tettem,de nem vettem észre, hogy bármi baja lenne a babámnak! Csináltam valami rosszat,vagy ezek után tényleg forraljam fel?! Direkt azért vettem ilyet,hogy ne legyen vele macera.
2012. dec. 20. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A védőnőnk szerint a babavizet is forralni kell. Nem nagy macera..
2012. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyan én nem tápszereztem mert volt elég tejem még 6 hetes koráig a forralod azzal bajt nem csinálsz de utána szerintem elég, ha csak olyan melegre készíted amivel eszi. Mert gondolom azért kicist melegítesz rajta. Meg úgy is elfogy nektek hamar nem áll napokat az asztalon az üveg. Túl fertőtlenítés sem jó ám.
2012. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24 óra után kell.
2012. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én eleinte tényleg forraltam 24 óra után, de pár hónap után meguntam és már nem csináltam. Főleg, hogy a sima Szentkirályi mentes vízre is rá van írva, hogy babáknak forralás nélkül adható, és arra érdekes módon nincs ráírva, hogy 24 óra múlva fel kellene forralni. Szóval érdekes...volt már ezzel kapcsolatban kérdés itt... :)

Egyébként is kb másfél-2 nap alatt elfogy nálunk egy 1,5 literes, szóval nem problémáztam rajta sokat, nem is volt semmi gond...

De nyilván nem árt neki, ha felforralod, bár akkor kicsapódnak az ásványi anyagok és úszkálnak a tetején, én a magam részéről nem innám meg felnőtt fejjel, nem túl guszta :)

Úgyhogy nyugodtan lehet a 1,5 literest is adni a babának, ugyanaz van benne, és ami megmarad, akkor azt megisszátok Ti...és akkor nem kérdés :)

2012. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
rá is van írva, hogy kell.
2012. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is azt adom a lányomnak és nem forralom, rá van írva hogy nem kell forralni. Annyira melegítem csak, ahogy megissza.
2013. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!