Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3 hónapos kisfiam 7200...

A 3 hónapos kisfiam 7200 gramm, nem dagi, hanem nagydarab. Csak anyatejes. A doki szerint etessem kevesebbszer, szerintetek? Egy anyatejes baba elhízhat?

Figyelt kérdés
Sose volt az a feleslegesen tátogó, erősen szopireflexes baba, csak akkor kér , ha tényleg éhes, oldalára fordul és keresi a cicit. Éjjel egyszer kel enni, délelott 2 óránként eszik, délután 2,5-3, ha alszik. De ha nem adok neki, repül a cumi is, és ha felveszem akkor se jó. Sehogy sem tartja a 3 órát.. Ez baj?? (4100 grammal született)

2013. jan. 21. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Nekem pont a napokban mondta a gyerekorvosunk (mert én is rákérdeztem,hogy daginak számít-e a kisfiam),hogy anyatejes babánál nem beszélnek túlsúlyról/kövérségről; csak tápszeres baba esetében.Mivel az anyatejet annyira jól hasznosítják,hogy butaság ilyenekbe belemenni.Mindemellett ha elindul illetve jobba és többet fog mozogni,ahogy elkezd nyúlni,elvesznek rajta a kilók és semmi gond nem lesz.

Dehogy etesd kevesebbszer.Ha kéri,adj neki!Ugyan hogyan értetnéd meg egy enyni idős babával,hogy "most diétázol,nincs cici"....had ordítson.

Kisfiam 11 hónapos és ő is kis vasgyúró volt a kezdetektől(bár 3170grammal született-nem volt nagyon nagy baba),kizárólag csak szopizott.Ahogy elindult önállóan+elkezdett hirtelen nőni,oda lett a pocak+ a hurkák nagy része.

Szóval ne is foglalkozz vele,ha boldog,kiegyensúlyozott,szépen fejlődik,akkor nincs gond!

2013. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem fogyasztasz sok cukrot, édességet? Mert attól igenis tud úgy hízni, aminem jó. Én sem hiszem hogy le kellene csökkenteni az evések számát,hanem esetleg figyelj oda jobban arra, hogy mit eszel.
2013. jan. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elottem szolokhoz: ne etesd kevesebbszer, egyen ugy, ahogy neki jo! Szerintem jol csinalod:)
2013. jan. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

4150g született

fél évesen a fiam 10,5 kg volt

1 évesen 12 körül :-)

most 8 évesen teljesen arányos alkata van


szal ha mozogni fog seperc alatt lemegy róla a "duciság" :-)

és annyit adj neki amennyit kér anyatejes baba nem baj ha olyan mint egy michelin baba :-))

2013. jan. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem hízhat el, ne aggódj. Az én kicsim 7500 gramm volt három hónaposan :) És az anyatej összetételét, tápanyagtartalmát nem lehet befolyásolni. Fura is lenne... Sok mama diétázik a hasfájás miatt, akkor a baba is diétázna? :D

Ahogy beindul a mozgásfejlődése, le fog lassulni a gyarapodás, sőt akár stagnálhat is.


Jól csinálod, ne aggódj!

2013. jan. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én Fiamról írtál volna. :o) Hasonló jó súlyban van és ugyanúgy nem duci, hanem hosszú és iszonyú erős. Nálunk is csak akkor van cici, ha éhes, feleslegesen nem kéri. Viszont eszembe sem jutna kevesebbet adni neki. Nálunk sincs vigasz, ha éhes, cici kell és kész, hiába nem telt még el a 3 óra. Engem azzal nyugtattak, ha megduplázza a súlyát, leáll a rohamos gyarapodás. 10 hetesen megduplázta a születési súlyát és azóta is nagy léptekben gyarapodik. Kicsit izgulok, hogy mekkora lesz 1 évesen (a Nővére 2 éves múlt és 12 kg - azt hiszem, hogy a Fiam ezt a súlyt 1 évesen hozni fogja)

Ne izgulj a végtelenségig nem lehet hízni, előbb-utóbb lelassul. Tedd mindig cicire, ha kéri. És valóban, az anyatej összetételét nem befolyásolja, hogy mit eszel, maximum a mennyiségre van hatással. Anyatejes babát nem lehet túletetni. Hallgass az ösztöneidre és baj nem lehet!

2013. jan. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló a fiam, mint a tiéd. Örülj neki! A legtöbb anyuka amiatt parázik, hogy nem eszik vagy nő a gyereke.

Szerencsések vagyunk! :) Rakd cicire, ha kéri.

(Az enyém ráadásul éjjel is 2-4 óránként eszik még. De inkább kelek, mint hogy aggódjak, meg tápszerezni kelljen.)

2013. jan. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az Én fiam 3.880gr-al és 52cm-rel született. Most lesz 4 hós.

3hónaposan 6500gr volt, azt hittem "dagi". Azt mondta a gyerekorvos h amig anyatejes addig ne aggódjak a súlya miatt. Nem kicsi így sem, a 6,5 kilóhoz 66cm-er. Nagy baba, de mi sem vagyunk kicsik :) Genetika :)

2013. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyenek ezek a fiúk!:) Az enyém 8 kg volt 3 hósan, szintén anyatejes. Mára vékony kisiskolás.

Egyen csak amennyi jólesik neki!

2013. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!