Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora, és mennyit eszik 4...

Mekkora, és mennyit eszik 4 hónapos KISLÁNYOTOK?

Figyelt kérdés
Az én picim 3 kilóval született,most 6 kiló.Naponta csak 4x eszik,abból 1x tápszert,a többi szopi(éjjel egyáltalán nem eszik,10-8-ig alszik).A mennyiség(a tápszerből kiindulva kb. 120-150 ml.Nekem ez kevésnek tűnik.Mintha a súlygyarapodása is visszaesett volna,múlt héten 10 dekát hízott.Nyugodt az etetések között,nem sír egyáltalán.Ami még furcsa,hogy egyáltalán nem kér inni(többször próbáltam vizet,babateát,egyszer sem fogadta el).Jó ez így?A fiaim szinte az első perctől ittak igaz,ők májusi babák,és 2 hetes kortól a tápszerből kaptak többet(bár 6 hónapig kaptak mellé anyatejet is).
2013. jan. 22. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Tápos a kislányom, de megrekedtünk 150-180 ml-nél. Ebédre már hozzátáplálok. 3550 gr-mal született, most 7200 gr. Eddig mi sem nagyon ittunk, de amióta hozzátáplálok, azóta elfogadja a teát.
2013. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaz nekem kisfiam van, de ha nem baj leírom, hogy az én picikém sem eszik többet, sőt néha kevesebbet. Ő is néha szopizik, néha tápszert kap. Nem tudok mit tenni, egyszerűen ennyi az igénye. Szerintem ne aggódj, ha éhes lenne, akkor reklamálna és nem lenne nyugodt az etetések között.

Ja, és most már nem kell, hogy rohamosan hízzanak, sőt nekem azt mondta a védőnő, hogy lesz olyan, hogy nem hízik vagy esetleg fogy. Ez normális!

2013. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
KÖSZI,mindkettőtöknek!Megnyugodtam.Nagyon nyugodt baba,végül is gyarapszik is,a súlyát már meg is duplázta,ám nekem mégis kevésnek tűnt.De akkor minden rendben.Jó babázást.
2013. jan. 22. 19:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is fiam van, de azért én is leírom, ő 3050grammal született, 4hósan 6400gramm volt, és ekkor 4x evett ő is alkalmanként 160ml tápot. Ő születésétől tápis volt.


Ő is nagyon nyugis, jó alvó volt bébike volt- 4hetes korától csak 4x evett, mert már nagyon korán átaludta az éjszakát is. Szépen gyarapodott 5hós koráig, akkor 6900gramm volt, és nála itt állt meg a súlygyarapodás elég látványosan, 11hónaposan 8kg alatt volt. Most lesz 3hét mulva egy éves, kiváncsi vagyok mekkora lesz egy éves korára. :)

Enyém sem nagyon ivott ekkor még, később már inkább.

2013. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Neked is KÖSZI!Ezek szerint egyáltalán nincs miért aggódnom!
2013. jan. 22. 22:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár a lányom még csak 3,5hónapos,de ő 3400el született,tegnap volt 6840.Ő is este kap csak tápot,meg pár hete felébred enni éjfélkor és 6kor is,igy éjfélkor is azt kap.Előtte aludt 6-6ig majd még 6-8ig.Lányom se iszik semmit,utál mindent,ami nem tej vagy táp.Ő 3 hete alig eszik meg napközbe 400-450milit,mig eddig 800-1000-t evett.És éjjel eszik meg 200-400-t.És 3hét alatt hizott mégis 6390ről 6840-re.Ő neki egy adag 180-200ml.Szerintem ha szomjas a kicsi,úgyis iszik.Meg ha tejet kap,az oltja a szomját.Szerintem nincs min aggódnod,ha nagyon nem hizik,max el kell kezdened a hozzátálálást.De ha nem hizik,se fog éhenhalni.
2013. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZI!Szép nagy baba.Az én kicsim igen messze van attól,hogy 180-200 ml-t egyen,de sebaj.
2013. jan. 23. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!