Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Egyszerűen rettegek...

S. O. S. Egyszerűen rettegek a herpesz vírustól!?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy valaki úgy gondolja, menjek pszichológushoz, de úgy gondolom, hogy tapasztaltabb anyukák tudnának segíteni, egy kicsit felvilágosítani...

Kicsi lányom 9 hónapos, és az utóbbi időben egyre inkább kezd rajtam elhatalmasodni a félelem a herpesz vírustól. Valószínű azért, mert anyum beteg volt, és az ajkai tele voltak hólyagokkal (a láztól), ez kiütötte a biztosítékot, plusz sógorom is állandóan herpeszes a száján.

Azóta ha megyünk valahova, ha kilincset vagy bármit meg kell fognom idegen helyen máris elfog a félelem.

Bevallom attól rettegek, hogyha a pici lányunk elkapja és kijön rajta, akkor hogy akadályozom meg, hogy átvigye máshova (mert a keze furt a szájában, rág és nyalogat mindent, utána szemét dörzsöli, pelenkázásnál is matat mindenhova, vagy pancsizásnál...). Mi van ha kijön, pelusozásnál odakap és átviszi a vírust a nemi szervéhez. Tudom paranoiás vagyok, ezért kérnék olyan anyukáktól segítséget, akik ezt már átvészelték, hogy, hogyan mentek a dolgok, átvitte e máshova a baba magán stb. Köszönöm! :(


2013. jan. 22. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Valóban túlaggódod. Ha valahova mész, ahol épp valakinek aktív herpesze van, ott nem a kilincstől fogod elkapni a herpeszt Nekem ki szokott jönni a herpeszem, akkor amikor a hideg szél kicsapja, teszek rá compeed tapaszt és amíg nem múlik el, addig nem puszilgatom a kislányom. Mosogatni ugyanúgy mosogatok, a poharamból, és utánam az én evőeszközömmel nem etetem. Most 2 és fél éves és herpeszmentes. Ne aggódj! Moss kezet, amikor ott vagy, ne puszilkodj, ne igyál-ne egyél más után akinek aktív-fertőző herpesze van.
2013. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez kicsit már túlzás! Nem kell ennyire félni! Ha te nem vagy hajlamos rá,akkor nem is valószínű még a puszitól sem,hogy elkapod! Én nekem szokott lenni de még a kislányom sem kapta el tőlem soha! Pedig adtam neki puszit akkor is! Neki még nem lehet elmagyarázni,hogy anya most miért nem tud megpuszilni! A fürdetést esetleg kerülheted ha kijön rajta és csak zuhanyoztasd,kicsit nehezen fog menni de meg lehet oldani!
2013. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Amikor szultem, volt herpeszem a szamon. Puszilgattam, szoptatam, furdettem, pelenkaztam a babam, nem kapta el. Ha elkapja, akkor is mi van? Kb. Semmi....
2013. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is túlparázod, de persze mondom ezt én, akinek meg az a mániája hogy a konyhaszekrény rá fog szakadni a gyerekre, ezért sosem rakom a konyhapultra. Mindenkinek megvan a maga hülyesége, inkább aggódj és légy körültekintő, minthogy aztán tényleg baj legyen. Ezzel kevésbé ártasz. Azért ha tudsz, maradj a körültekintés szintjén a túlparázás helyett. :)
2013. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok, és igazatok van, túlparázom ezt a kérdést. Lehet, kicsit félreérthető voltam, én attól félek, hogyha neki lenne esetleg a száján, akkor ha odanyúl, és utána más testrészéhez, pl. szeméhez, vagy pelusozáskor odakap az intim részekhez. Ettől rettegek.
2013. jan. 22. 19:26
 6/7 anonim ***** válasza:

LánOmnak nem egyszer volt, 1 éves korától, úgy hogy nem is volt kitől elkaphatta volna!

Nem tudja átvinni a néni szervére, a szemére, nem egy és ugyan az a herpesz!

Egyébként piciknek is van vagy 5 féle herpesz kenőcs, 2-3 nap alatt elmúlik!

Sokszor van hogy a férjemnek van, csókolgatja a gyereket, és egyazer nem kapta el így!

2013. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
itt azt hiszem sokan nincsenek tisztaban a herpesszel: azt egy virus okozza, ha valaki elkapta, akkor benne van a szervezetben, onnan nem kiirthato, meg akkor is ha nem okoz aktiv tunetet. Annak akinek meg nem volt sosem, az nagy valoszinuseggel meg nem kapta el.Akkor jon a holyag amikor legyongul az immunrendszer. Csak a holyag fertoz, cseppfertozes utjan, szoval pohar, evoeszkoz es hasonlok, meg a puszi is. Ha van aktiv beteg a kozelben, semmikepp sincs puszi, a holyagot ne fogdossa, es igy akkor nem tud fertozni, evoeszkozt es poharat alapossan el kell mosni, esetleg ha ferjrol van szo, a fogkefet kulon kell tarolni, nehogy osszeerjen maseval. Ha a kicsi megis elkapna, akkor nem kell felned nem fogja mashova elkaparni, nem attol fugg hogy hol jon ki.
2013. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!