Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igényelhetek tgyást a férjem...

Igényelhetek tgyást a férjem pedig gyest?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok a babámmal, egy éves. Márciusban jön a következő baba. Lemondom a gyest, és elmegyek vele tgyásra, később pedig gyedre, mert akkor már leszek elegendő ideje őstermelő, hogy vele ne gyesen kelljen lennem. Viszont a férjem elmehet gyesre az első babánkkal, ha az első babánk a férjemmel együtt a férjem házába lesz bejelentve, én pedig a második babával majd a saját házamba leszünk bejelentve? Most a babánkkal én a saját lakcímemre vagyok bejelentve, de akkor ő átkerülne az apukájáéhoz. Mert múltkor már tettünk egy nyilatkozatot az önkormányzaton, hogy külön háztartásban élünk. Ez így megoldható?
2013. jan. 24. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ezt csalásnak hívják es ha kiderül, kamatos kamattal kell vissza fizetnének mindent.
2013. jan. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég a külön háztartás, az apja kell hogy legyen hivatalosan a gyermek gondviselője, ahhoz hogy ő kapja a Gyest!

Nem tudod ezt sehogy sem megoldani, hogy mindd a két ellátást kapd, csak ha te lemondassz a nagy gyermekedről, az apa pedig hivatalosan magához veszi, neveli!

Egyébként ez csalás, büntetnek érte, és vissza fizetteteik!

2013. jan. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ezt nem fogjátok tudni megoldani.


Ugyanis ahhoz, hogy kaphassa a gyest, hivatalos papírt fog kérni a MÁK arról, hogy a gyerek nála került elhelyezésre.

Gyámhivatal, vagy bíróság meg akkor ad ki ilyet, ha valóban ez történt.


Viszont kérdeznék valamit, meg ne bántódj, tényleg csak kíváncsiság: ha ennyire rettenetesen szarul álltok, hogy ilyen szánalmas csalásra is képesek vagytok 25 ezer forintért, akkor mi a túrónak vállaltatok második gyereket?

2013. jan. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Jah, utolso, a felelossegteljes gyermekvallalas ma mar nem divat.....
2013. jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igényelhet a férjed gyest. Ahogy előttem leírták hivatalos papír kell hozzá. Vagyis el kell válnotok és a bíróság a férjednél kell elhelyezze a nagyobbik gyereket. Ez amúgy is nehezen menne, mert a bíróság nem hiszem, hogy neki adná az egy évesed.

Teljesen mindegy, hogy melyik gyerek hova van bejelentve. A külön háztartás bejelentése nem elég, itt arról is kell hivatalos dokumentum, hogy ki neveli a gyerekeket.

2013. jan. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem élünk együtt a férjemmel, azért kérdezem. egyébként házasok vagyunk, de külön élünk, ilyen egyszerű :) mindig is külön éltünk.
2013. jan. 25. 09:15
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Én nem vagyok benne biztos, hogy ez csalás. Hiszen ha te elkezdesz dolgozni (őstermelőként), ő elmehet gyesre, ha mellette csak heti 30 órát dolgozik.

Ha pedig megszületik a második gyereketek, te a biztosítási időd alapján igényelhetsz tgyást, majd gyedet, csak akkor apának kell lemondani a gyest, és úgy az rendben lesz. Szerintem csak az lenne csalás, ha a te tgyásod/gyeded mellett ő igényelné továbbra is a gyest.

Ha viszont nem éltek együtt, tehát ténylegesen megszakadt az életközösség kettőtök között (azaz nem csak külön lakcímen laktok hivatalosan), apa kérheti, hogy nála helyezze el a bíróság a gyermeket, és akkor viszont minden ellátást ő vehet igénybe.

2013. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
A kerdezo a masodik gyerekkel GYEDen szeretne lenni, az elsovel meg apa legyen GYESen, utolso. Ez bizony csalas
2013. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
És ti egy családnak mondjátok magatokat kedves kérdező? Mert ha igen, akkor elég furák lehettek!
2013. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bizony, be kell adni a válópert, apánál helyezik el a kisebbik gyereket (ha így lenne) és akkor ő tudna gyest igényelni. De a gyereknek az apával kell akkor élnie, neki kell nevelnie. A gyes pedig apáé lenne, nem pedig a tied. Tehát, a férjeddel egy háztartásban kell élnie a gyereknek és erről bírósági határozat szükséges, hogy nála van elhelyezve.
2013. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!