Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nagy a babám?...

Szerintetek nagy a babám? 3000grammal és 50cm-rel született és most lesz 4. -én 5 hónapos és 8500gramm és 65cm! Tápszeres baba. A gyerekorvos ki van borulva, hogy milyen nagy. Szerintetek is?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 12:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A hosszával szerintem semmi gond. Valóban nagy súlya van, de lassan le fog lassulni a hízása, hogy próbál majd mászni és hasonlók. Ha normális mennyiséget eszik tápszerből, nem bukik, vagy hány sokat, egészséges, boldog baba, akkor szerintem semmi probléma. Nem tudom hozzátáplálod-e, de akár elkezdheted és lassan csökken, a tápszer mennyisége, bár ha jó étvágyú baba, akkor mindegy:)
2013. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha azt nézük, hogy 1 éves korára kell megháromszorozni a születési súlyát, a tiéb pedig 6 hónaposan már túl lesz rajta, akkor igen, nagy.

Ha anyatejes lenne, akkor nem tehetsz semmit, max. örülsz, hogy jó a tejed.

De így, hogy tápos, szerintem elkezdheted hozzátáplálni gyümölccsel, annak közel sincs olyan kalóriatartalma, mint a tápszernek.

Egyébként pedig ha elkezd forogni, kúszni, majd lassul a hízás üteme.

2013. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1 évesen 8300g. Bár ő 2160g-al született. Mégis azt gondolom, hogy talán egy kicsit nagy. Egyébként arányos baba? Vagy duci egy kicsit? Az is lehet, hogy csak nekem tűnik nagynak... Bocsi, ha nem segítettem. :)
2013. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
kisfiam 7 hónaposan kerek 10 kiló, de magas is hozzá, csak anyatejes. Igen, elég nagy babóca! :-) de soha nem borultak ki, csak dicsérték, mert nagyon erős hozzá :-) 4 kilóval született. Utánanéztem, 5 hónaposan 8350 gramm volt és 68 centi.
2013. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%

Hát elég egy duci baba lehet, csak ne hogy a szíve károsodjon, remélem nem túl etetve van.


Amúgy szerintem nem nagy baba az én lányom 70 cm volt csak ehezz 7 kiló de viszont ő télleg ducika, persze majd el kezd mozogni és ha akkor nem megy le róla az lesz nagy baj nem ez ami most van. :) Nyugodj meg ráérsz akkor stresszelni ha egy éves korábban is ilyen duci lesz.

2013. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szép nagy! :) De ne legyen emiatt rossz érzésed, inkább legyél büszke és örülj hogy jól van a kisbabád!

Az hogy az orvosotok ki van borulva, hogy milyen nagy, ne vedd magadra, csak nem az a növekedési ütem az átlagos és ezt némelyik a maga stílusában, modorában közli is.

Amúgy meg a tápszernek amúgy sincs köze ahhoz hogy 15 centit nőtt 5 hónap alatt ez inkább genetika. Majd szépen lelassul ez amikor elkezd mászni, menni.

2013. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 4 hónaposan 9 kiló és 72 cm volt. Fél évesen 10 kiló, egy évesen 11 kiló és 80 cm volt.

Ahogy elkezd mászni lelassul ez a gyors gyarapodás.

2013. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az én csemetém is 6 hósan 8100 gr volt, és 71 cm. Nálunk is mindig ment a csodálkozás, csak ő anyatejes volt. Lehet, hogy nagyobb a korához képest.
2013. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, mármint a hízás fog lelassulni.

A kisfiam is kb ennyi kiló volt, bár ő 68 centi. Mindig megjegyezték, hogy jó stramm kis kölök. LAssan két éves lesz és 12-13 között van és 92 centi.

2013. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kis dundika, édes lehet :) Az én fiam is ekkora volt, mondjuk ő másfél kilóval nagyobb és 7 centivel hosszab volt, mikor megszületett. És anyatejes.


Mit javasolt az orvos?


Egyébként ha majd beindul a mozgásfejlődése, lehet stagnálni is fog a súlya.

2013. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!