Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit takar a gyerekorvosnál az...

Mit takar a gyerekorvosnál az egészségügyi tanácsadás KONKRÉTAN?

Figyelt kérdés
vidékről költöztünk fel, ez nekem új. Egyszer mint utóbb kiderült melegkiütéssel elmentem a rendes rendelésre és finoman lecseszett a gyerekorvos hogy miért nem tanácsadásra vittem? Elmagyaráznátok nekem? köszi! Pl ha pöttyök vannak rajta honnan tudjam hogy nem himlős?

2012. máj. 30. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsadásra eleve nem lehet beteg gyereket vinni. Ha te nem tudtad beazonosítani a pöttyöket, ami elvileg bármi lehetett volna, nem értem miért cseszett le a doki. Én is vittem már semmiséggel dokihoz, de megállapította hogy mi az, és hazamentünk. Ennyi volt. Azért van ott, hogy megnézze a gyerekedet, és kezelje vagy kizárja a betegséget. Vagy rossz napja volt a dokitoknak, vagy csak alapból egy barom. Normálisan elmondhatta volna, hogy kedves anyuka ez semmi komoly dolog, csak melegkiütés, és kenegesse popsikenőccsel, vagy kamillateával és viszlát.
2012. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy azért cseszett le mert az egészséges babádat vitted a betegek közé és félt hogy elkap valamit. Amúgy nem volt jogos, te nem vagy orvos aki megállapítsa hogy mik azok a pöttyök. :-) Tanácsadásra csakis egészséges gyerekeket lehet vinni. Én anno akkor mentem amikor oltást adtak be pl.
2012. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért cseszett le!! Ez egy kőbunkó!

Tanácsadás abból áll hogy megkapja a gyermek a kötelező védőoltást,súlymérés, magasságmérés, és ha valami észrevételed van a babával kapcsolatban ott is megkérdezheted.

2012. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tehát ha látható, mérhető tünetei vannak, az rendelés, ha meg mondjuk evéssel, alvással, viselkedéssel kapcsolatos kérdés akkor tanácsadás? mert magasságot, súlyt nálunk védőnő mért mindig, oltásra mentünk csak a tanácsadó szobába.
2012. máj. 30. 11:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosan így kedves kérdező, ahogy mondod. Látható/mérhető tünet-->doki, evés/ivás/viselkedéssel kapcs. kérdés-->tanácsadás.+
2012. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad. Nálunk tanácsadás: súly-hossz mérés, fej ill mellkas körfogat mérés. Doki néni meghallgatja a sztetoszkóppal, megnézi a torkát, fogacskákat. Ha bármilyen kérdése lenne az anyukának, akkor is tanácsadás. Minden mással a rendelés.

Ne aggódj, mi este rohantunk az ügyeletre, mert tele volt pöttyel a kicsi. Nem tudtuk mi az, megijedtünk. Ott mosolyogva közölte a doktornő, hogy nincs ok a pánikra, ez csak meleg kiütés... :)

2012. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm lányok, így már tiszta a kép!
2012. máj. 30. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!