Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetném leküzdeni...

Hogyan segíthetném leküzdeni babám félelmét az egyedül járástól?

Figyelt kérdés

A kislányom egy éves. Elég, ha egy pici dologban megkapaszkodhat, és akkor lót-fut. Azonban egyedül még fél, bizonytalan. Ismerőseim ennyi idős babái már egyedül járnak. Engem bánt, h mi még félünk magunkban. AZ érdekes az, h a játszótér füvén egyedül szalad szinte, itthon nem. Az egyik ujjamat fogva csak.

Le lehet maradva? Vagy inkább ne erőltessem a dolgot? Majd Ő tudja, mikor mit tanul meg?

Van egy ismerősöm, akinek a babája egy kézbe kapaszkodva, lassan, bátortalanul megyegetett,(mi ekkor már ilyen módon nagyon bátrak voltunk régóta) aztán rá két hétre egyedül ment már.Én nem látom a késztetést sem a babámban...:((


2009. szept. 1. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi is egyévesek vagyunk, ha fogom kezét szinte rohan. Egyedül viszont pár lépés után leül, vagy négykézláb rohan tovább. Én úgy gondolom, hogy majd ha biztos magában akkor elindul, én nem erőltetem, szerintem nincsenek lemaradva. Egyszerűen az ő ritmusuk más mint a másik babáé. Később lehet, hogy más dologban ők elsők lesznek (pl. szobatisztaság)
2009. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj és ne erőltesd. Nem vagytok lemaradva, ne más babájához mérd a saját kislányodat. Az én lányom 15,5 hónapos és csak most!!! küzdötte le úgy-amennyire a félelmét az egyedül menéssel kapcsolatban, gyakorlatilag ugyanott tartunk, mint ti. Én próbálgattam nála, hogy ledobok elé érdekes dolgokat, hogy hátha elindul utánuk, illetve leültünk egymással szemben a párommal, ami a gyereknek pár lépés és hívogattuk. Ilyenkor minden ment, aztán egyedül nem és mindig tartotta a kezét, hogy fogjam meg, ha nem fogtam, akkor sírt. Valójában előbb-utóbb megérik arra, hogy felkerekedjen egyedül is. Nálunk ez 2 napja következett be. Egyszerűen (mint én is csináltam korábban, hogy induljon el egyedül) maga elé dobja a labdát vagy más játékot és utánamegy. Felveszi és megint dobja...stb. Most már nem is keres maga körül, nem nyújtja a kezét. Kivéve, amikor fáradt, akkor bizonytalanabb és még mindig kézenfogva megyünk. Szóval szerintem nyugi, rájön magától, hogy tud menni. :)
2009. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni,majd elindul.A nagyfiam volt ilyen,ha nem volt semmi a közelében aminek a kezét nekitámaszthatta volna,akkor csak álldogált,de az istennek nem akart menni,viszont ha a keze hozzáérhetett valamihez,pl fal,bútor,akkor biztosan ment.Egyszer leküzdötte a félelmét,és elindult.
2009. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kislányom már hónapok óta tudott úgy menni hogy fogtuk a kezét, de amint elengedtük leült. Pedig tudott volna már menni. SZóval mi azt csináltuk, hogy a hónalja alá tettünk egy sálat és úgy mentünk. (egy hosszabb sál vagy bármilyen anyag úgy rátéve, hogy elöl megy a mellkasánál, és mindkét hóna alatt átmegy) 2 nap múlva már egyedül ment.
2009. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!