Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos baba nem mászik, miért?

8hónapos baba nem mászik, miért?

Figyelt kérdés

November elején fordult meg hátról hasra,rá 2hétre vissza.

December elején megtanult gurulni.

Dec közepén rugózni

Január elején ülve is rugózott,amit csak akkor csinál ha zene szól..tehát ez nála a táncizást jelenti :D

Szintén január elején elkezdett hátra fele mászni.

Január 9-én próbálkozott kiülni az oldalára

Hétfő óta pedig már felül.

Nagyjából ennyi gyorsan felvázolva.


Tehát a kérdés hogy elöre miért nem mászik? Nem is fog már?

És ezek után milyen mozgás következik?


2013. jan. 25. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Van, hogy kimarad a mászás, és gyakran először hátra felé másznak utána előre. Lassan az állásnak kellene következnie. A mozgásfejlődés nagyon egyén függő. Én kikérném a gyermek orvos véleményét,vagy az ortopédián érdeklődnék. Inkább fölöslegesen nézzék meg a gyereket mint, hogy gond legyen. Sokan nem is gondolják, de egy kimaradt mozgás fejlődés fázis gyakran később is kifejtheti hatását. Teljesen jól fejlődik a babád, de jobb félni mint megijedni.
2013. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És még pár napja azt is csinálja hogy négy kéz láb van,és a lábait felnyomja és a kezeit is..ez micsoda?
2013. jan. 25. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, vannak, akiknél kimarad a mászás. Nekünk egy napon történt az előre kúszás, és a mászás. Pontosan a 9 hónapos korában.
2013. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy mászik hátra fele?:)
2013. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8,5 hónaposan kezdett el kúszni, ami nála a "kommandózást" jelentette. 10 hónaposan ült fel, rá egy hétre kezdett el mászni, majd egy hét múlva felállt. 14 hónaposan indult el, de egy hét alatt azt is tökélyre fejlesztette. Ezalatt azt értem, hogy nem kellett fogni a kezét(pontosabban nem engedte) és mégsem esett el. Ő egyébként méhen belül sorvadt bab volt, Dévény-tornára is jártunk vele.

Az egyik ismerősünk fia már 10 hónaposan elindult, de még egy éves kora után is bizonytalan volt a járása és sokszor elesett.

Szerintem semmiről nincs lekésve a babád, minden gyereknek más a fejlődési ritmusa.

2013. jan. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* baba (Bocsi)
2013. jan. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!