Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 6 hetes babám...

Normális, hogy 6 hetes babám egész nap alszik?

Figyelt kérdés

Holnapután lesz 6 hetes a kislányom. Csak anyatejes, pisis, kakis pelus sok van. Eddig nagyon hasfájós volt, nem nagyon tudott aludni, ezért megszoktam, hogy ringatnom kell, stb...

De mostanában sokat szélcsövezem, kijönnek a szelek, gázok, kaki is, meg masszirozom a hasát, de így szinte az egész napot végigalussza, hogy nem fáj a pocakja.

Szopik, alszik, szopik, alszik...és így tovább.

Délután, estefelé van fent kb 1-1 órát, de ennyi. Este fürdés, szopi, és elalszik 9 körül a kiságyában, felkel egyszer enni 2-3 körül, és reggel 7-8 körül. Aztán napközben 3 óránként eszik kb.

Normális, hogy ennyit alszik?



2013. jan. 28. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális, ne aggódj, örülj neki! Pihend ki Te is a hasfájós időszak fáradalmait.

Kislányunk 12 hetes, kb. 6 hetes koráig hasfájós volt, amikor is el kezdtük használni a Coliefot.

Azóta átalussza az éjszakát. Reggel 8-kor felkel, fél 10-től délig alszik. Aztán 14-17-ig, majd 18 körül alszik még egy picit, és 21-től reggelig.

Szóval Ő is sokat alszik. Ilyen idősen már többet kellene ébren legyen, de Ő ilyen! :)

Boldog babázást!

2013. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az én fiam is ilyen volt 2,5 hónapos koráig :) Most 3 hónapos múlt napközben kb 7-8órát van ébren.
2013. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen normális!

Bár mikor az enyém is ilyen kicsi volt,én is ezen aggódtam:D

Örülj neki,hogy alszik!Addig csináld a dolgod,pihenj sokat..mert ez a kellemes állapot nem fog sokáig tartani:)

2013. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ez a dolga. Az enyém még 3 hónaposan is nagyon sokat aludt.
2013. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Húú, annyira emlékszem, mikor a lányom 8 hetes volt, halálra aggódtam magam, hogy sokat alszik. Volt hogy sírva hívtam a férjemet, hogy az egész napot átaludta. :) Persze enni felkelt, de amúgy keveset volt ébren a nagykönyv szerint.


Pedig semmi baja sem volt, a doki is csak annyit tudott mondani, hogy nem aggódjak, ez a dolga, ilyenkor fejlődik, hízik stb...


Szóval, ha eszik rendesen, és mikor ébren van akkor azért figyelmes, nincs min aggódni.

2013. jan. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
6 hetesen főleg normális, mert ilyenkor szokott lenni egy növekedési ugrás és az úgy kezdődik hogy 1-2 napig szinte csak alszik, aztán meg 1-2 napig folyamatosan enne. Ha ez történne ne aggódj, nem kell tápszerezni, ilyenkor csak átmenetileg kevés a tej neki mert hirtelen többet akar enni mint eddig, de pár nap alatt rááll a szervezeted a több termelésre.
2013. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi a kérdésre kérdésssel . :)Szélcsővet milyen gyakran használhatjuk? Egy hós a kicsi fiam és nagyon jó szolgálatot tett már a héten egyszer ,sajna úgy nézz ki ma is kéne .:/
2013. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!!!:))) akkokr megnyugodtam! Mondjuk ma fent volt sokat delelott:)


Kedves utolso: en minden szopas elott a pelenkazaskor megszelcsovezem, ha nem csinalom, akkor upannyira felpuffad a hasa a gazoktol, hogy nem alszunk ejszaka:/ kakilni tud enelkul is, de a szelek csak igy tudnak tavozni:) lehet minden nap akar:)

2013. jan. 31. 15:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ . :)
2013. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!