Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ortopédus gyenge hypotóniát...

Frászkarikaborsó kérdése:

Ortopédus gyenge hypotóniát állapított meg - sokat kell hasra tenni a 3 hós babát. De mit csináljak ha állandóan bukik hason?

Figyelt kérdés

Nem evés után közvetlenül teszem hasra, de így is bukik. Ha tovább várok vele akkor meg már elfárad és alvás jön, azt eddig is hason csinálta.

Van valakinek ötlete? Vagy tegyem simán hasra és ha bukik, akkor bukik?


2013. jan. 29. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lányom nyaki hypotón volt, és neki is sokat kellett (volna) hason lenni, de mivel refluxos is volt, ezért utált vízszintesben lenni, hason meg szétüvöltötte a fejünket.

Úgyhogy naponta épphogy csak annyit tettem hasra, amit még kibír szegény valahogy. Pár perc, ennyi...


Ami jó volt, hogy elkezdtem hason altatni, amikor már nagyon fáradt volt, pocakra tettem, és simogattam. Ilyenkor volt, hogy elaludt hason, és mikor felkelt, akkor így nézelődött. De ezt kb. 4 hónapos korára sikerült

megcsinálni.

Napközben pedig volt pár tornagyakorlat, amit meg kellett vele csinálni. Semmi extra, ez is csak pár percet vett igénybe. Esetleg te is tornáztathatnád, azt sok baba jobban bírja, mint az "unalmas" hasalást.


Amúgy a hypotónia elmúlt, fél évesen már semmi baj nem volt, normálisan fejlődő baba volt.

2013. jan. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudnál kicsit bővebben mesélni hogy milyen tornagyakorlatok voltak? esetleg youtube videó?

nálunk ideig-óráig élvezi a hason fekvést, nézelődik, tornázik, aztán ahogy fárad, egyre többet nyögdécsel, látszik rajta hogy már elege van, de mivel most az a feladat hogy erősödjön, addig szoktam hagyni amíg még viszonylag kevés nyűglődéssel elviseli. Kb 10 perc összesen. Aztán hátra teszem, 5 perc, megint vissza hasra. Csak az a bajom hogy még a túrószerű, félig megemésztett anyatejet is kipakolja ilyenkor maga alá, és nehogy emiatt meg az legyen a gond hogy nem hízik rendesen...

2013. jan. 29. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ülésbe húzás volt az egyik feladat. Lefekteted és lassan felhúzod a két kezénél fogva, majd visszaengeded, tehát nem hagyod ülni őt. Ezt párszor egymás után meg kellett csinálnom vele, naponta akár többször is, mondjuk pelusozás alkalmával. Ez volt lányomnak a legfontosabb, hogy a nyaka erősödjön.

A másik furi torna az volt, hogy a két tenyerembe ültettem őt, és felemeltem, majd kicsit jobbra-kicsit balra mozgattam őt. Így egyensúlyoznia kellett a fejecskéjével. Ezt mikor a doki mutatta, azt hittem képtelenség megcsinálni, és a kicsi úgysem tudja tartani a fejét. De kiderült, hogy nagyon is tudja. Úgy ült a kezemben, mint egy kis csomag, és úgy koncentrált, hogy a feje meg sem moccant, nem csuklott se hátra, se előre. Nagyon ügyes volt.

Másrészt a karjait és lábait kellett tornáztatnom. A karjait pl. úgy, hogy fekszik velem szemben, és az egyik karját kinyújtottam a feje fölé, majd a másikat, felváltva. Illetve együtt a kettőt, fel, le, fel, le.

A lábaival pedig úgy, hogy megfogom mindkét lábát, kinyújtom, majd behajlítva a pocakja felé nyomom. Le, fel, le fel. Ezek ilyen tök egyszerű feladatok voltak.


De érdemes egy szakértő tanácsait kikérned, mert így leírva nem hiszem, hogy át tudnám jól adni. Nehogy valami olyat csinálj, ami nem jó!

Nekünk gyermekneurológus segített! Menjetek el ti is szerintem egy ilyen dokihoz. Egyrészt megnézik ilyenkor, hogy tényleg rászorul-e tornára, vagy simán kinőheti. Másrészt ott szakszerűen elmondják a feladatokat.

2013. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is nyaki hipotóniával születtünk: Dévény tornára jártunk 5 alkalom alatt rendbe jött, otthon is tornáztuk picit, de ez más módszer! Nézz utána. Mondjuk mi 5 hetesen kezdtük, mert a kórházi zárónkon már rajta volt.
2013. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, minket még csak neurológiára sem utaltak be, 3 hét múlva lesz egy kontroll, gondolom ha addigra nem javul akkor fognak csak. Igyekszem óvatosan erősítgetni addig őt, aztán meglátjuk.
2013. jan. 30. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, mert bennünket beutaltak a fejlődés neurológiára, az más kérdés, hogy 6 hétre rá kaptunk időpontot, addigra a Dévény-tornával rendben van a nyakica, elvittem a rendelésre, amint meghallották a Dévény-módszert, elkezdtek kötekedni, hogy ez így nem jó, meg úgy nem jó.....felöltöztettem a gyerkőcöt és eljöttem: futószalag, a doktornő úgy fogta meg a gyereket....
2013. jan. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!