Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek a kiütések a fogzás...

Ezek a kiütések a fogzás miatt lehetnek? Kiütések ezek?

Figyelt kérdés
Apró foltok, kör alakú foltok vannak a kisfiam popsiján. Az egyik oldalon több, a másikon csak pár darab. nem hiszem, hogy bármi megnyomta volna, eddig nem volt ilyen, ma vettem észre. Allergia lehet, és ha igen, mi okozhatja, vagy a fogzás miatt van( 5és 3/4 hónapos).? Máshol nincsenek rajta ilyen foltok.
2013. jan. 30. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk így kezdődött az ekcéma, mindenképpen mutasd meg orvosnak. Mondjuk nálunk nem a popsiján.
2013. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Összefüggésben lehet azzal, hogy két napja új pelust használunk? Esetleg ha váltunk arra, amit régen használtunk, segít? Vagy más okozza?
2013. jan. 30. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is így kezdődött az ekcéma. De lehet az ú pelus miatt is. Ha viszont tényleg ekcéma, akkor ajánlom a frezyderm kozmetikumokat, nagyon jók rá.
2013. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem nagyon vagyok még tapasztalt anyuka, első babám, de az ekcámát mi okozhatja kisbabáknál? Meg tudom előzni? Az ekcéma miatt sírhat keservesen? Tegnap délután sikoltás szerű sírásba kezdett, hiába vettem fel, úgy sem nyugodott meg. Azt hittük a foga, kapott fájdalomcsillapítót, utána megnyugodott. Azóta újra nyugodt, semmi baja, remélem.
2013. jan. 30. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Szerintem váltsd le a pelust,azonnal, ha szerencsétek van, csak erre allergiás. Az ekcéma tüneteit - ha az - csak csökkenteni tudod, ha már előjött, általában genetika (örökölt) és a környezeti tényezők fokozhatják a megjelenést: ha szopis, akkor az általad elfogyasztott tejtermék vagy egyéb élelmiszer (nálunk a citrusfélék, paradicsom is), ha tápis, akkor a tejalapú tápszert kell lecserélni. Aztán speciális közmetikumok (semmi paraffin, parfüm és mesterséges cucc), semmi vegyszer (mosószer, öblítő), mi vettünk zuhanyszűrőt is, de nem nagyon javul, 1-1 krém, fürdető, testápoló 3-4 ezer forint /db, mert a gyógyszertári nem elég és ezekre nincs támogatás. Szerintem mutasd meg orvosnak, mert elég rossz helyen van, a kaki miatt el is fertőződhet. Próbáld meg Sudocremmel kenni, az antibakteriális is.
2013. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az ekcéma vagy kiütés szerintetek, ha ezek a kis körök eltűntek, vagy én nem látom, de a pelenkának ahol a gumija van, a felett mindkét combján 1-1 élénk piros, szintén kör alakú folt van? Illetve én úgy látom, a kukija mellett is piros mindkét oldalon. A sudocreamről nem tudtam, hogy antibacis, de elszaladok, veszek egyet, ártani nem árt, és még egyszer köszönöm! Meg akkor veszek neki olyan pelust, amit régebben használtunk, azoknál ilyen nem volt.
2013. jan. 30. 11:53
 7/7 anonim ***** válasza:
5. válaszadó, nekünk lehet, hogy mázlink van, viszont én 2500 ft-ért tudom venni a babám kozmetikumait. És nagyon jók, kiadósak, szeretem őket. Te miket veszel ilyen drágán?
2013. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!