Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sampont használtok a...

Milyen sampont használtok a babáknál?

Figyelt kérdés
2hónapos a kislányom, érzékeny a bőre, hamar kipattog neki! Gyógyszertári lágy fürdetőt használjuk pancsira, ezzel meg lehet mosni a haját? Eddig johnsonnal mostam, de azt mondták azzal inkább ne! Meg van még egy másik tubusos cucc amire az van irva h mosdókenőcs ( ungentum hydrophilicum) de a doki bőrvédőnek emlegeti, ezt most mire használjam akkor?? Illetve milyen olajat használtok?
2013. jan. 30. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem használtam soha johnsonst, mert sehol nem hallottam jót róla. Én a gyógyszertárival mostam az első hónapokban, de nekem macerás volt, most már áttértünk a frezyderm könnymentes samponra. Olajat is onnan rendeltem.
2013. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi azt a mosdókenőcsöt használjuk a babám születése óta. Én is azt használtam sokszor, amikor az ekcémám kijött, de az fürdető. Egy diónyit szoktunk ujjnyi forró vízben feloldani és a fürdővízbe önteni a kicsinél. A hajára sokáig nem használtunk semmit, csak simán a fürdővízzel mostuk, de koszmós lett, most 4,5 hónaposan kezdtük a Rossmann-ban kapható Babylove sampont használni, ettől semmi baja, és a koszmót is szépen levitte. De minden hajmosás előtt babaolajjal (Bübchen, tesco-ban kapható, illetve DM-ben, ha jól tudom) lekenem mindenhol a haját. Ha érzékeny a babád bőre, akkor használj ehhez is sima étolajat, az elvileg nem allergizál még annyira sem, mint a babaolaj.

Ha érzékeny a baba bőre, a Johnson's termékeket egy az egyben felejtsd el, az én felnőtt bőröm se viselte el a babacuccaikat, de a párom is kipattogott a babafürdetőjüktől, pedig ő nem érzékeny bőrű. Mi a kicsi születésekor kaptunk ajándékba Johnson's fürdetőt és sampont, de mivel már saját bőrömön volt vele tapasztalatom, mi használtuk el.

Szerintem a Bübchen és Babylove termékek elég bababarátok, azt megpróbálhatod, ha nem, akkor kérdezd meg a patikában, milyen hipoallergén babasampont tudnak ajánlani, vagy keverni.

2013. jan. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat


Az ő buksiján is van most némi koszmó, ezért muszáj olajoznom, utána meg ugye lemosni, mert különben csúnya neki!

2013. jan. 30. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok, koszmóval mi is küzdöttünk, de sajnos a sima étolaj nem volt megoldás. :( Remélem, nektek elég lesz.
2013. jan. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem az olaj csak azért kell, hogy felpuhítsa kicsit a koszmót, másrészt megvédje a baba fejbőrét a kiszáradástól, ha samponozod. Nekünk sem az olajtól tűnt el, hanem attól, hogy elkezdtünk sampont használni, és a hatóanyaga plusz a mosdókendős, finom dörgölés együttesen 'ledolgozta', valamint még az sokat segített, hogy közvetlenül fürdés után, amíg még felpuhult, felázott volt a bőre és a koszmó, baba hajkefével alaposan átfésültük, rengeteg lejött!
2013. jan. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!