Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő még kijön egy...

Mennyi idő még kijön egy fogacska? már kb 4-5 napj néha belázasodik, mindent rág, de nem látok fehérdesét az inyén. Biztos, hogy a foga kinozza. De meddig?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogzás kb. 4 hónaposan kezdődik és az utolsó tejfog kibújásánál ér véget. Ez egyénenként változó lehet, hogy kinek mennyire tudja áttörni a foga az ínyét. Van, akinek 2-3 nap és láttam már olyan kicsit, akinek 3-4 hétig is tartott, amíg az első jelektől kezdve (kifehéredett íny) áttörte a fog az ínyt.

Tehát ezt nem nagyon lehet megjósolni, reméljük mielőbb túl lesz rajta. Addig csak rágjon, az is segíti az íny áttörését.

2009. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babámnak az első fogacskája pont aznap jött ki amikor 6 hónapos lett.Nem volt nyűgös se ,lázas se...(kész csoda)másnap kijött a mellette lévő fogacska is,de azóta semmi.Pedig már 8 hónapos lesz 6 nap múlva.Sokat rág(bármit ami a kezébe kerül),nyála folyik ezerrel :) de fogacska sehol.Nem lázas,nem nyűgös...Remélem nemsokára már jön a többi foga is.De ez változó,mert nővérem kislányának ilyen idősen már 8 foga volt.
2009. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kicsi fiúnak úgy kb. 3 hónaposan kezdett el "ömleni" a szájából a nyál aztán amikor szájpenész ellen kenegettem akkor vettem észre a fehér pontocskákat az ínyénél, 4 hónaposan kijött az egyik rá egy hétre a másik, nagyon szenvedett tőle, hiába kenegettem nem ért semmit, a panadol szirup vált be, azt adtam neki.Most megint nagyon rág és nyáladzik de nem felül jön a 3-ik hanem alul. Már 1 hete kínozza, szerintem még 1 hét és kint lesz.
2009. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányomnak 8 és fél hónaposan egyszer csak játék közben észrevettem, hogy áttörte a foga az ínyét. Soha nem nyálzott, még 6 hónapos korában volt, hogy felsírt éjszakánként és itatni kellett (1 hónapos kora óta átaludta az éjszakát). Szóval nála semmi jele nem volt szinte a fogzásnak. Kisebbik lányomnál viszont 4 hónapos kora óta jelen van az összes fogzási tünet (persze nem egyszerre), most 8 és fél hónapos és még mindig semmi. Az íny már vagy 2 hónapja totál fehér, sőt az ujjammal érzem is, hogy mikor melyik fog van feljebb az ínyen belül. Anyukám szerint én voltam ilyen: nekem 6 hónaposan kezdődött és majdnem 1 éves voltam mire kijött az első fogam. Szóval nagyon változó, viszont a fogorvosok szerint minél később jön ki az első fog, annál jobb minőségű fogai lesznek majd a későbbiekben is. Nálam mindenesetre bejött a dolog: 30 éves vagyok és életemben nem volt még lyukas fogam.
2009. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!