Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha éjszaka belázasodik, felébred?

Ha éjszaka belázasodik, felébred?

Figyelt kérdés

Ma kapott 4 hónapos oltást. Az előzőekkel nem volt probléma, de most mintha jobban kihangsúlyozta volna az orvos a belázasodás esélyét.

Mindig nézegessem? Vagy úgyis felébred éjszaka, ha lázas?

Vagy adjak neki éjszakára egy kúpot? :/


2011. okt. 27. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy este 10-11 után már nem megy feljebb a láz, tehát elég ha megnézed, mielőtt te ágyba bújsz. Azzal sem csinálsz bajt, ha a biztonság kedvéért adsz éjszakára egy kúpot, de ezek az oltások már ritkábban okoznak lázat, mint a régi verzió. Ez is tapasztalat.
2011. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekünk a 2 hónapos oltás után (Kötelező+Ajánlott+Rota) belázasodott.

'Poén' az volt, hogy egész nap nem volt nyűgös, este fürdettük, hisztizett az evésnél, de azt hittük, hogy azért, mert már hulla fáradt volt.

Megmértük fürdetés után a hőmérsékletét és levonva 36,3 volt.

Azt hiszem hajnali fél 1-kor mentem be hozzá megérzésből és tűzforró volt a feje. Hőmérséklete az egekbe és azonnal felraktam neki egy kúpot és meg is etettem, hogy ne száradjon ki. Kb. 10-20 perc alatt lement a láza és aludt tovább. Reggelre kutyabaja nem volt..

2011. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

enyém minden oltástól belázasodott, így lefekvés előtt mindig kapott kúpot. éjszaka ha felment akkor nem ébredt fel rá, lázmérésre és kúpozásra se mindig.


első, szerencsés vagy, enyém éjszaka-hajnalban lázasodik leginkább. mondjuk egyébként is kelek hozzá 1,5-2 óránként ha beteg így azért csak észreveszem ha felmegy :/

2011. okt. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem akartam butaságot írni, nálunk tényleg nem volt gond.
2011. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem merném álmában a lázát mérni.

Esére kap egy kúpot fürdés után és majd nézem, majd alszok....

2011. okt. 27. 16:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam még sose lázasodott be oltás után, de egyébként többször volt már lázas, és ő nem ébred fel rá.

Szerintem, éjjel nézd meg néhányszor. Úgyis felébredsz többször, mert idegesebb leszel az oltás miatt. Én nem adok/adnék előre lázcsillapítót, de ez én vagyok,hogy te adsz-e, az a te/ti döntésetek, nem jobb vagy rosszabb, mint másé.

Megkérdezhetem, éjszaka miért nem mered megmérni a lázát? Fel sem ébrednek rá általában, pláne, míg picúrkák. Még a 2 évesemnek is meg tudom hónaljban is mérni úgy a lázát, hogy kihámozom a pizsamából és nem ébred fel rá.

2011. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó vagyok.


Még eszembe jutott, hogy talán két válasszal feljebb írta valaki, hogy ő ad lefekvés előtt, mert belázasodik a babája. Amikor majd te is kiismered a babádat, könnyebben tudsz dönteni ilyen helyzetben, mint most, mert már tudod, hogy belázasodik-e vagy sem.

Nekem nagyon ijesztő volt az első láz (rögtön egy 39,4 a levonás után, hajnal fél3-kor), és az enyém is éjjelre/hajnalra lázasodik.

2011. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ha eddig nem lázasodott be az oltásoktól, akkor nem hiszem, hogy most különösebb gond lenne. Azért hangsúlyozta ki jobban a doki a belázasodás esélyét, mert már "több" immunrendszere van, jobban védekezik, ezért nagyobb az esély a lázra. Szerintem ha nincs láza, akkor felesleges kúpot adni neki éjszakára. Éjjel ha nem akarod felkelteni, hogy megmérd a lázát, akkor próbáld hónaljnál mérni. Mi ott szoktuk, simán lehet, és nem is kel fel rá.
2011. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam elég sok védőoltás után belázasodott.Általában éjfél körül szokott neki felmenni a láza,de mindig felébredt rá,sírt.Szerintem előre ne adj neki kúpot,csak akkor ha lázas lesz. Nem kell folyamatosan nézegetni,szerintem felébred rá ha belázasodik. Jó pihenést!
2011. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!:)

Túléltük az éjszakát :D

Nem adtam neki kúpot, nem is lázasodott be, viszont 2x felsírt...pedig már végig szokta aludni az éjszakákat.

Köszönöm mindenki válaszát!

2011. okt. 28. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!