Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hónaljban mért hőmérséklet...

A hónaljban mért hőmérséklet mutatott már vkinek rosszat? Vagy rosszul lehet csinálni?

Figyelt kérdés
2 digitálissal 37,2-t, egy lerázóssal 37,5-t ad, de én melegebbnek érzem a homlokát. nem tüzel, de azért melegebb, mint szokott.
2013. jan. 31. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mérd meg végbélben, majd vonj le 5 tizedet. Bár nem tudom mekkora gyerekről van szó. Hónaljban mérésnél szerintem lehet pár tized eltérés, gondolom az se mindegy milyen erősen szorítja a gyerek, bár nem tudom. Két fajta lázmérővel közel hasonló értéket mértél, nem hiszem, hogy akkor magasabb lenne a testhőmérséklete.
2013. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A digitális szerintem "sz-t se ér", bár biztos jól lehurrognak majd miatta, de saját magamon egymás után mérve is három különböző értéket kapok...

Az analógot ha nem teszed be a megfelelő helyre, akkor alacsonyabbat mutathat simán. Hónaljban 10 percig kell mérni.


Nem tudom mennyi idős a baba, de ha biztosat akarsz, popsiban mérd 3 percig. Ha fél perc elteltével sem emelkedik tovább, akkor kevesebb idő is elég lehet.

Adj a kezébe egy játékot, szórakoztasd. Én még 2 évesnek is popsiba mértem simán.

2013. jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

egy éves, de ellenáll

popsiban is szoktam pelusozáskor, de nincs szivem mindig ott, mert ordít

meg ki is nyomja


38 alatt volt a popsiban is, de ilyen meleg volt tegnap, mikor 38,2 volt


bár lehet az volt rossz


lerázóssal lehet popsiba mérni? bár azt biztos rosszabbul viselné

2013. jan. 31. 11:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Persze.

Az enyémek nem viselték olyan rosszul. Csak a vékony kis végét kell bedugni, nem az "egészet" Énekel, mesélj, esetleg a nappaliban fektesd hátra (alá valami vízállót, vagy amit nem sajnálsz), és indíts be valami mesét közben. Amíg azt nézi, már meg is vagytok.

2013. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A hónaljban nem mindegy, hogy hova dugod a lázmérőt, és egy 1 éves kisgyerek nem fog egy helyben ülni 5-10 percet. Két gyerkőcöm van, mindkettőnek a popsiban mérem, a nagy 4 és fél éves, és a mai napig ott mérem neki, ez a legpontosabb! És még a digitális lázmérővel sem volt soha problémánk!
2013. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

37,9 levonva popsiba

hagyom a hónaljt szerintem


persze lehet azóta feljebb ment

2013. jan. 31. 11:49
 7/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
a digitális hónaljban nem mér jól, csak szájban, végbélben vagy hüvelyben. Ezek közül értelemszerűen kisgyereknél csak a végbél alkalmazható. Az utolsó mérésed lesz a helyes, a korábbiak közül meg a lerázós ad a legpontosabbat hónaljban.
2013. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

tovább kutakodtam és itt is írták és az informeden is, ha a hónaljba mérünk, akkor 0,5 hozzá kell adni


így már okés lehet


gondolom csak gyerekeknél


de persze, akkor felmerül a kérdés, hpgy mennyire pontos


így marad láz esetén a popsi, a hónaljba meg ha melegnek érzem a kis buksiját.

2013. jan. 31. 12:42
 9/11 anonim ***** válasza:
1 éves a kisfiam és az ölembe ültetve hónaljban mérek neki digitálissal ha úgy érzem hogy meleg,amikor egyértelműen forró akkor popsiban mérek.Ja és akkor is hónaljban ha ellenőrizni akarom hogy mennyire ment le lázcsillapítás után.Egyébként egy-két tized eltérés nem nagy gond.
2013. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"ha a hónaljba mérünk, akkor 0,5 hozzá kell adni"


Nem, nem kell hozzá adni!

2013. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!