Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszert hasmenésre vagy mama...

Tápszert hasmenésre vagy mama étrend változtatása?

Figyelt kérdés
Anyatejes két hónapos babám eddig heti egyszer kakilt, most viszont négy napja minden nap produkál és eléggé vizes állagú. Nem olyan kenőcsös, mint volt. Ettől függetlenül jól fejlődik, izgő-mozgó dumagép, vidám, és nem fáj semmije. Arra gondoltam, hogy esetleg napi vagy két naponta egy adag tápszert adnék neki, mert abban ugye több a ballasztanyag, hátha az megkötné. Szerintetek? Vagy ha az én étrendemben kéne változtatni, amikor mit változtassak?
2013. jan. 31. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes babánál nem para a kaki :) Ahogy érik a baba emésztőrendszere, változik a kaki állaga, színe is esetleg, stb.

Lehet később majd megint alig fog kakálni, utána napi hatszor. Tudja a szervezete mennyi kell neki, hidd el! :)

2013. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Szóval akkor semmin nem kell változtatni, igaz?
2013. jan. 31. 21:28
 3/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Nálunk pont ugyanez van, az enyém 3 hós és 2 hós kora óta van ez hogy napi egyszer kakil sokat, és az híg is. Én nem aggódom miatta mert mellette teljesen normális baba, eszembe se jutott emiatt tápszert adni.
2013. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Isten ments csak ezért tápszert adni..!

Figyelsz az elsőtej-hátsótej arányára?

2013. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, figyelek. Meg nem is tehetném meg, hogy nem figyelek, mert a kisasszony addig abba se hagyja, amíg jól nem lakott. Szóval tuti megvan a kellő mennyiségű utótej is.

Megkérdeztem a védőnőt, ő sem ajánlja a tápszert, megkérdezte az étrendemet, azon sem kell változtatni. Azt mondta, hogy amíg nem fáj semmije a babának, nem levert, és nem ingerlékeny, nem megy fel a láza, illetve nem hány, addig nincs vele teendő.


Köszönöm a ti válaszaitokat is! :)

2013. febr. 1. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!