Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden 6 hónapos baba csodabab...

Minden 6 hónapos baba csodababa? Kezdek aggódni!

Figyelt kérdés
Kislányom 6.5 hós. Mindenhol azt olvasom,h ilyen korban már kúsznak,ülnek,felállnak,szinte szavakat mondanak ki. Az én babám forog mindkét irányba,hason és háton körbe mozog,berreg,kiabál,annyit mond h gíí vagy vmi hasonló,hason fekve próbálja felhúzni a lábait. Egy általános vizsgálat alkalmával a neurológus megállapította,h gyönyörűen fejlődő,figyelmes baba, de én mégis aggódom,h már kúsznia kéne,mert ITT is mindenki babája tudja ezt. Szerintetek? Köszönöm!
2013. febr. 1. 02:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyan! Minden gyerek más! Nem kell aggódnod, teljesen rendben van a kicsi! :)

(Az én egyik fiam két és fél éves volt, amikor kimondta az első összetett mondatát! A másiknál meg kimaradt a kúszás, egyből járt! )

2013. febr. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor a te babád az enyémhez képest csodababa, mivel 8 hónaposan kezdett el forogni. 12 hónaposan meg már járt is. Tehát nyugi! Nincs ott semmi baj!
2013. febr. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtajdod válaszokat,első baba,ezért parázom túl!:-)
2013. febr. 1. 06:00
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Lányom 3 hónaposan hasra dordúlt, 4 hónaposan hasról hátra.

Fél évesen felült. 7,5 hónaposan felállt.

8 hónaposan oda mászott a bútorokhoz, azok mellett felállt, oldalazva lépegetett. 1 évesen indúlt el egyedül.

3 évesen kezdett el beszélni, addig csak gagyogott.

3,5 évesen lett szobatiszta.


Mindenki más ütemben fejlődik!

Barátnők gyermekei 2 évesen tisztán beszéltek, 2,5 éveses szobatiszták lettek.

2013. febr. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 27-en volt 6 hónapos. Hasra és vissza fordul, körbe mászik, kimyomja magát és hintazik( ezt hétfő óta csinálja), de mászni nem mászik. Ülni nem ül fel, ha hányat van, akkor próbál néha felulni, húzza fel a fejét meg a nyakát, de ennyi. Amúgy teljesen rendben van, egészséges, szépen rendben fejlődik.

2013. febr. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg minden gyerek másképp fejlődik, ne aggódj, ha az orvos megnyugtat, akkor tuti minden rendben van. Nekem 3 gyerekem van, és még testvér létükre sem egyformák, őrület, mennyire különbözőképpen fejlődtek. Az egyik igen már 5 hónaposan négykézláb mászott, a másik meg nem is mászott egyáltalán. A legkisebb meg 6 hónapos koráig tényleg nem csinált semmit!!! Csak hanyatt fekve mosolygott mindenkire, de nem forgolódott, csak kalimpált kézzel-lábbal, ennyi. A szomszédom, ijesztgetett, hogy fogyatékos lesz a gyerek, vinni kell fejlesztő tornára, mert az övé is már bezzeg ilyenkor! Nagyon kétségbe estem, de a gyerekorvos csak nevetett, azt mondta, élénk tekintetű, érdeklődő baba, az izomtónusa is rendben van, azért nem mozog, mert most még elnézelődik a világban, vannak ilyen babák. Hát 8 hónapos korára mindent bepótolt, amit addig nem csinált, 1 évesen már járt, most 1,5 éves és már folyamatosan beszél, szövegel, szóval semmi baja.

Látod hiába vagyok többszörös anyuka, még engem is meg tudtak ijeszteni, hogy miért nem csinálja ezt vagy azt már a gyerekem.

Szóval ne aggódj, örülj a kislányodnak, ezek a legszebb hónapok szerintem, és nem érdemes senkiéhez sem hasonlítgatni a gyerekünket!

2013. febr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi idős a fiam és még hátról hasra se fordul, járunk dévényre, most küldött el TSMG-re vagy mire, ma fogja látni pető intézetes konduktor, feszes meg hipoton is, látja rendszerese védőnő, gyerekorvos, dévényes járunk babamamatornára, most elvisszük úszni, ha neurológiailag semmi baja a gyereknek (nagyon valószínű), akkor mi az Isten lehet...........És a kismama barátném ugyanennyi idős gyereke már áll. De te ne aggódj, még nem kéne kúsznia a babádnak, nincs lemaradva! Ha elmész dévényre tuti talál valamit a szakember, hopp itt egy kötött izom, itt egy laza kéz...akkor meg azért aggódik az ember.
2013. febr. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!

Tényleg nagyon különböznek a gyerekek, az én hülyeségem, hogy kicsit türelmetlen vagyok, örülnék ha elindulna és kúszva felfedezné a dolgokat. DE várok türelmesen és nem hasonlítgatom másokhoz!:)

2013. febr. 1. 12:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nagyon sok anyuka szeret túlozni, amikor a gyerekéről van szó. Sőt, ami még rosszabb: sok anyuka mindenféle fejlesztésekre hordja az amúgy egészséges babáját, hogy aztán dicsekedhessen a barátnőinek, hogy az ő gyereke milyen csodababa.

Az én kisfiam 11 hónapos, nem mászik, nem ül, nem áll fel, még csak kúszik. Én elengedem a fülem mellett, amikor a "csodababák" anyukái lesajnálnak, mert tudom, hogy a babám egészséges (vizsgálta neurológus). És nem akarom hajtani, az neki a legjobb, ha hagyjuk a saját ütemében fejlődni.

2013. febr. 2. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazad van,köszönöm!
2013. febr. 2. 05:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!