Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel mossam, fertőtlenítsem...

Mivel mossam, fertőtlenítsem ki a kölcsönkapott, használt babajátékokat? A textiljátékokat szabad mosógépben mosni? A műanyagokat csak súroljam le, vagy ki is kell főzni?

Figyelt kérdés
Van köztük olyan is, ami csörög, annak nem árt a mosógép? Szívem szerint, amit lehet, azt gépben mosnám rendes mosószerrel, mert nagyon alaposan ki akarnám tisztítani, de azt sem tudom, hány fokon. Mit tanácsoltok?
2009. szept. 3. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha cipőt lehet mosni mosógépben, akkor játékokat is :-) Persze csörgőt nem tennék bele, de plüssöt, gumiból készült játékokat simán.
2009. szept. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Textilt mosógépben kimosod, ha megszáradt, berakod pár órára a fagyasztóba. Akkor már tuti nem lakik benne senki!

A többire meg veszel folyékony fertőtlenítőszert bababoltban. Oldat, vízbe öntöd egy tálba, belehajítod a játékokat, 1 óra múlva steril mind.

Ezt a folyamatot aztán néha pár hetente - pár havonta ismétled majd, érzés szerint.

2009. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már mostam gépbe mindnet, semmi baja nem lett, egy nagy párna huzatba tettem bele őket.
2009. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat!
2009. szept. 3. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindent bedobálok a gépbe, semminek semmi baja, a hangot adó játékok is megtartják a hangjukat:)
2009. szept. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!