Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos a kisfiúnk, de...

1 hónapos a kisfiúnk, de szegény igen nyugtalan és sírós. A hasa nem fájós, szépen is eszik. Örülnék, ha gyakorlottabb anyukák és apukák segítenének tippekkel?! 28/F

Figyelt kérdés

#sírás #nyugtalanság #baba. kisgyermek
2013. febr. 2. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Vegyetek egy hordozókendót, és hordozzátok, legyen közel, szeretgessétek. :)
2013. febr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!


Ezek mind megvannak. Rengeteget van kézben, első fiúnk imádjuk őt, egész nap foglalkozva van vele.

2013. febr. 2. 08:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a ringatás vált be.
2013. febr. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem fáj a is hasa? Általában emiatt sírnak sokat, ha ölben van megnyugszik és nem sír?

Mert lehet hogy akkor tényleg csak a közelségre vágyik.

2013. febr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha kézben van egyszerre megnyugszik. Az a gond, hogy nincs idő mellette semmire, mert egyikünket folyamatosan leköti.
2013. febr. 2. 08:58
 6/10 Jégtánc ***** válasza:
Az nem lehet hogy pont azért nyugtalan mert egész nap foglalkoztok vele? Vagy ezt hogy kell elképzelni? Félreértés ne essék,de nem minden baba szereti ha egész nap kézben van,vagy "nyűstölik" Mielőtt még valaki félreértené,nem azt mondom hogy ne vegyék fel,vagy ne foglalkozzanak vele,csak azt hogy hagyjatok kis időt neki is magában.
2013. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg nincs hintátok vagy rezgő széketek?Azok is bejönnek általában a babáknak.Vagy szines zenélős forgó?
2013. febr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagyon gyakorlott anyuka, de nálunk a 2 hónaposomnál az jött be, ha dolgoznom kell valamit és már unja a dumálást, játékot a játszószőnyegén a felakasztott játékkal: vettünk neki pihiszéket és odateszem mindig, ahol éppen vagyok, így lát és nézi mit csinálok és nem sír a helyén egyedül és nekem sem kell rohangálnom ideoda.

Vettünk babahintát is, abban is tök jól elvan, abban el is alszik egyedül. Arra is akasztottunk fel játékot, azt nézegeti.

Karban szereti persze a legjobban ő is, de azért házimunkát csak kell végezni néha :)

2013. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8as vagyok, a 2 hós baba anyukája

Egyébként azt vettem észre pár hete, hogy amikor "elbeszélget" magában a játékokkal, akkor nem "zavarom" azzal, hogy én is dumálok neki és énekelek, mert olyankor mindig kizökken a maga kis egyedüllétéből, csak akkor kezdek játszani vele, ha elkezd nyugtalankodni, unatkozni.

Így remélem megszokja majd az egyedüli játékot is.

Ezt arra írtam, amit valaki írt, hogy lehet túl sokat foglalkoztok a fiatokkal.

Én is így láttam nálunk, hogy néha én is "sok voltam neki" :D ;)

2013. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8as, 9es vagyok

Még egy ötlet eszembe jutott :)

1 hósan olvastuk kb, hogy az ilyen korú babák, másfél-2 órát tudnak egyszerre elleni, utána alvásra van szükségük.

Szóval amióta mi minden kaja után 2 órával kb. elaltatjuk, ébredés után mindig jókedvű, feltöltődik.

Ilyenkor csak 10-20-30 perceket alszik, nem többet, de már nincs olyan 2 étkezés között, hogy ne aludna picit.

Ez nekünk nagyon bevált a nyugtatanságra!

2013. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!