Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bolti őszibarackbefőttet...

Bolti őszibarackbefőttet lehet adni 5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Milyen zöldséget lehet már adni répán, krumplin kívül??
2013. febr. 2. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, elég édes meg gondolom, jó tartósítószeres is lehet, bár attól függ, melyik fajta.


Lehet adni gesztenyét, sütőtököt, céklát, gabona-pelyheket, rizst.

2013. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A befőtt dugig van cukorral, nem adnám ilyen pici babának.
2013. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Én is most szeretném adni neki a barackot, de sehol sem találok! Csak befőtt formában, vagy bébiétel formában!

Vettem egy üveg bébiétel (Kecskeméti), itthon rájöttem, hogy tartalmaz cukrot!

Úgyhogy másnap vettem a boltban befőttet, olyat ami csak barackot és cukrot tartalmaz. Itthon jól lecsepegtettem, megmostam és így kapta meg!

2013. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sütőtököt is adhatsz már, meg körtét.


A kecskeméti gyümölcsökből van egy csomó, amelyikben nincs cukor, olyat is adhatsz (pl. alma őszibarack). Bolti barackbefőttet én nem adnék, mert abba iszonyú sok cukor van, plusz tartósítószer is előfordul.


Vagy ha saját magad akarod csinálni, akkor lehet kapni fagyasztott felezett barackot, abban semmi nincs.

2013. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy lecsepegtetted, még tele van cukorral, hiszen régen ázik a cukros lében. Sokkal inkább a bébiételt adnám, abban kevesebb cukor van.
2013. febr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Hát azért az őszibarack befőtt cukortartalma sokszorosa a Kecskeméti bébiételének!!!!!

Én biztos nem adnék befőttet ilyen kicsi babának...mint ahogy nem is adtam!

Egyébként meg az Univer bébiételekben egyikben sincs cukor, és a Hipp-nek van szintén cukor hozzáadása nélküli őszibarack bébiétele, az én lányom olyat kapott, ha nem volt friss!

2013. febr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem se adj befőttet, nagyon mű ízű...A kecskemétiben lehet, hogy van cukor, ha olyat veszel, de közel sem annyi, mint egy befőttben!!Nem kell azért a cukortól félni, ha nem non stop azt kapja, és mindent agyoncukrozva, semmi baja nem lesz a babának, és ettől még rossz szokás sem alakul ki....Egyébként aki ennyire cukor ellenes,hogy 1 grammot se, azoknak szokott a gyereke már 1 évesen túró rudival, meg dörmivel rohangálni, akkor már nem számít???!
2013. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem ezt az egész barack kérdést... Az én kisfiam nyári születésű és télen lett 5-6 hónapos.. Eszembe sem jutott volna neki kompótokat adni.

télen végig almát és banánt evett, majd amikor már lehetett kapni rendes gyümölcsben is barackot akkor kóstolta meg. Nem maradt le semmiről!


Idénygyümölcsöt adj neki amíg csak hozzátáplálod.. Majd ráér 1-2 éves kora után enni befőtteket...

2013. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak: az én fiam nem ette meg az almát, és olyan szorulása lett a banántól, hogy vele sírtam:D Így kapott mást bébiételben. Szerintem azért nem egyedi, hogy az idénygyümölcsök nem válnak be.
2013. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!