Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névadó ünnepség után illik...

Névadó ünnepség után illik pénzt adni az anyakönyv-vezetőnek?

Figyelt kérdés
Mert annyira mézes-mázos, szerintem várja. Ha igen mennyit szoktak?
2008. jún. 4. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem adnék. Elvileg fizetsz a szolgáltatásért, tehát ő csak a munkáját végzi, amiért fizetést is kap. Ha mindenképp adni akarsz neki valamit, akkor inkább vegyél neki egy doboz bonbont, kávét, ilyesmit.
2008. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy nem választ írok, de mi az a névadó ünnepség? Én még nem hallottam róla!
2008. jún. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha nem akarod megkereszteltetni a babád / én rábízom ezt a döntést /, de szeretnéd, hogy legyenek kereszt szülei ill. hivatalosan is meg akarod ünnepelni a születését, akkor a helyi polgármesteri hivatalban van egy névadó ünnepség. Ez olyan mint a házasságnál, van polgári esküvő és van templomi, bár a polgári ennél a példánál kötelező.
2008. jún. 4. 16:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi én is csak kérdeznék,mert mi sem akarjuk megkeresztelni,majd ő eldönti magának ,hogy akarja e vagy sem.De,hogy van ez és mennyibe kerül most.Ugyanúgy kell választani keresztszülőt?És ha az egyik szülő nincs megkeresztelve és nincs keresztszülőm,vagy ez nem is befolyásolja??Hány hónapos korban csinálják ezt??köszi a segítséget.
2008. jún. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, kell kereszt szülő, csak itt névadó szülőnek mondják. De én úgy tanítom a kislányomnak, hogy "keresztanyu" és "keresztapu", mert végülis úgyan az, csak nem templomban van a szertartás. Nálunk ez ingyenes, csak a pohárköszöntőért kellett poharanként 80 Ft+ÁFA-t fizetni:-), és ennyi. Szerintem érdeklődj az önkormányzatnál, hogy ez nálatok hogy működik, az viszont tuti, hogy mindenhol van ilyen. Nem korfüggő, de szerintem 1 éves kor után felesleges, mert azt ünneplitek, hogy megszületett, nevet adtatok neki és névadó/kereszt szülőket választotok. Az én kislányom 5 hónapos és a jövő héten tartjuk a névadót. Ja, és nem kell senkinek sem kereszténynek lennie, nincs összefüggésben a vallással.
2008. jún. 5. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!