Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, segítség?

Hozzátáplálás, segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


5 és fél hós a kisfiam (anyatejes), kb. 3 hete kezdtem el neki a hozzátáplálást.

Elöszőr almalé, majd püré is bele, aztán sárgarépa (nem annyira jött be), aztán barack (bébikaja), majd krumpli-de ez sem jött be. Ezt tegnap kapta elöszőr. Van valami praktika amivel ízeletesebbé tudnám tenni?

Megfőztem, lenyomkodtam és a saját vizével kicsit hígabbá tettem. Nem köpte ki de nagyon fintorgott :)


Másik kérdés: ezután mivel folytassam? Körtét mikor lehet? Banánt tudom hogy lehet, azt elég ha szétnyomkodom? Nem túl sűrű még akkor is?


Köszönöm!


2013. febr. 4. 08:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Turmixold a gyümölcsöket (mindent és nagyon alaposan!), a főzelékeket anyatejjel hígítsd.


Könnyen lehet, hogy nem vevő még a Kicsid a hozzátáplálásra.

2013. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Célszerű gyümölcsökkel kezdeni, alma, banán, barack.. vagy ezeket keverve, ha egyiktől sem lett semmi baja. Körte is mehet, ha fentieket eszi.

Én turmixgéppel pürésítek és lányom így minden gyümit megevett... higítani pedig almalével higítottam vagy bébivízzel, ha túl sűrűnek találtam. Mehet még a szilva is, bár én abból keveset adtam, mert puffasztotta babámat.

Ha gyümölcsöket eszegeti, akkor utána jöhet pl főtt répa, krumpli, aztán korának megfelelő zöldségek.

2013. febr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is nem régen kezdtem el a hozzátáplálást! A gyümölcsök azok már mennek, de nem mindig.A gyümölcsöket tumixolom, rakok bele fosfovit baba kekszet is. A krumplit én anyatejjel turmixoltam, de nálunk is fintorgás volt. Annyi a baj, hogy nála a tej sem igazán megy már! Szóval szenvedek!!!
2013. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom a körtét nem bírta még a legelején!Szerintem adhatnál neki sütőtököt,céklát.A krumplit magába nem túl jó,viszont almával a lányom egyik kedvence!!
2013. febr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én is turmixgéppel pürésítek.

Eddig az almát szerette minden verzióban, meg a barackot is. A répát is, de azt nem ette annyira jóízűen, a krumplit próbáltam és nem jött be. Arra gondoltam ma is megpróbálom, hátha csak meg kell szoknia az ízét. Nyilván a gyümik mindig is jobbak lesznek mert édesek :)

Körte, banán van itthon.

Illetve őszi b.+alma, és s.barack+alma bébikaja.

2013. febr. 4. 08:52
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A kisfiam még nagy ciciző, szereti a tejet :)


Akkor a krumplit mivel párosítsam szerintetek? Almával?

Sütőtököt is szeretném majd kipróbálni, de azt csak jó pár nap múlva azt hiszem :)

2013. febr. 4. 08:53
 7/14 anonim ***** válasza:

Hová rohansz?

Ráértek még. A tejecske még az elsődleges táplálék neki sokáig.

Elég csak kóstoltatni, ne várd, hogy azonnal mennyiségeket fogyasszon. Egy-két kanálka bőven elég.

Ha nem ízlik, nem ízlik, majd 3 hét múlva újra megpróbálod, gyorsan változik az ízlésük ilyenkor még.


Harmadik babámat táplálom hozzá, és az jött be, hogy soha semmit nem szabad erőltetni. Meg kell kínálni, és ha nem kell, nem kell. Jó evő gyerekeim vannak.

2013. febr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem eröltetem. Csupán szeretnék vele ízeket kóstoltatni. És gondoltam megkérdezem mit csináljak a krumplival hogy jobban bejöjjön.
2013. febr. 4. 09:05
 9/14 anonim ***** válasza:

a sütőtököt már nyugodtan kóstoltathatod vele. az enyém imádja, mert édes az íze.

a répának pedig csak a végét szoktam neki odaadni , az édesebb (ami a zöldje felé van része, azt már nem, mert az kesernyés)

2013. febr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocs. Azt írod, nem erőlteted, miközben azt szeretnéd, hogy "bejöjjön".

Én azzal próbáltam segíteni, hogy leírtam: nem jaj, ha nem jön be, majd bejön később, nem kell külön "ízletessé tenni".


Amúgy még annyit a témához, hogy az "alapanyagod" is számíthat, ahogy alma és alma között óriási különbségek vannak, ugyanúgy a krumpliról is elmondható ugyanez.


Aztán pl.a sütőtök, ami első két babám nagy kedvence volt, a kicsimnek meg nem kell (pedig most van szezonja :o) Na bumm. Kap mást. (Ő amúgy 8 hónapos, és mostanában kezd mérhető adagokat enni)

2013. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!