Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Manduca, Ergo Baby vagy...

Manduca, Ergo Baby vagy Magyarinda hordózót vegyek inkább?

Figyelt kérdés

2013. febr. 4. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Árban elég hasonlók, bár egyiket se próbáltam (nekem sima ó, kötözős gremese mei tai-m van), de nekem a magyarinda a legszimpatikusabb.
2013. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

apropó! :) gremesének is van csatosa. mintát is össze lehet válogatni. ha esetleg érdekel. ez valamivel olcsóbb a felsoroltaknál, azért (is) javaslom


[link]

2013. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindet próbáltam. Ezek közül nekem a Manduca volt a legjobb. De a Babbinka mindent vitt a csatosok közül, leginkább a popópántos konstrukciója miatt (a derékpánt, ami a te válladra megy nem a hordozó közepére csatlakozik vissza, mint a fennt felsorolt 3-nál, hanem a derékpánthoz rögzül a popsi alatt).


Ha Budapesti vagy, akkor ajánlom a HordozóHázat (hordozohaz.hu), ott mind3-at fel tudod próbálni, hogy neked melyik a jobb. A próba természetesen ingyenes, de ki is tudod kölcsönözni egy hétre, hogy hosszabban tesztelhessed, azt hiszem ez 800Ft.

2013. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egész baráti a kölcsönzés. Már ahhoz mérten, hogy újjal kísérletezni tényleg kockázatosabb. Egy hét alatt pedig tényleg kiderül, hogy jó-e nektek
2013. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Pesti vagyok így nagyon jól jött a kölcsönzős ötlet!

KÖSZÖNÖM :)

Várok még tapasztalatokat!

2013. febr. 4. 13:56
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

Megírnád,természetesen csak ha van időd,hogy miért a babinka volt a legjobb neked?A többivel mi volt a probléma?

A babinkát most láttam először és igazán tetszik :)

2013. febr. 4. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

Szerintem elég szubjektív, hogy kinek mi a jó - én tényleg a próbát javaslom. A HordozóHázban a fennt felsoroltakon kívül ki tudod még próbálni a Babbinkát is + a Becot, a Liliputit és a Gremesét is.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak: Szóval nekem a Babbinka volt a legkényelmesebb - de mondom, leginkább maga a "popópánotos" konstrukció jött be, mert más ilyet is próbáltam, és azok is ugyanilyen jók voltak. Amiért ez nekem tetszett, az az, hogy egyrészt nekem érzetre kényelmesebb volt, könyebbnek éreztem benne a gyereket, tovább bírtam. Másrészt meg én úgy éreztem, hogy a babának is kényelmesebb, mert így a hordozó terpesze mindig igazodik a babához - olyan értelemben, hogy a pánt a térdhajlatban megy, így a terpesz mindig a térdhajlatig ér, később növi ki. A Babbinka még most 2 évesen is simán megfelelő támasztást ad (már nem hordozzuk rendszeresen, mert már jár, de kirándulásokkor jól jön, mert ő még nem bír végigmenni a távon), míg az Ergo terpesze már 10 hónaposan is kicsi volt (olyan értelemben, hogy nem ért térdhajlatig).

De attól is függ, hogy mekkora a babád, mert a Babbinka meg a piciknek még túl nagy - mi 11 hónapos kortól használtuk; akkor vettük, de előbb nem is tettem volna bele, mert nagy lett volna. A Manducát használtuk még pár hónapig (kb. 10-14 hónapos koráig), azt is szerettem, de a Babbinka nekünk jobb volt. Nem tudom, mekkora a babád, ezért leírom: 10 hónapos kor alatt meg a Bondolino jött be nekünk a legjobban (bár az nem csatos, hanem hibrid, de inkább olyan, mint egy meitai, csak tépőzáras a derékpántja) - szintén próbálható a HordozóHázban.


Különben azért van ekkora tapasztalatom, mert lift nélküli ház 4. emeletén lakunk, és nincs földszinti babakocsitároló sem - ha egyedül voltam a picivel, akkor a legtöbb esetben egyszerűen nem érte meg le- és felcipelni a babakocsit. Többfélét kikölcsönöztünk a HordozóHázból, meg használtan vettem és amikor már nem kellett, eladtam - szóval viszonylag olcsón átvészeltük a hordozós kort, pedig gyakorlatilag végigpróbáltam a palettát :)

2013. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

Köszönöm a kimerítő válaszod,nagyon kedves vagy.

Azt hiszem én is a bérlés mellett fogok dönteni,mert nem olcsó egyik hordozó sem,hogy azonnal megvegyem próba nélkül.

Természetesen használt nekem is meg fog felelni,nem ragaszkodom,hogy új legyen.

Majd csak április végén fogok szülni,így még van időm.Van egy 3 és fél éves lányom aki nagyon aktív és folyton menni kell vele így a hordozás tűnik mellé a legmegfelelőbbnek.Ahogy a pesti tömegközlekedést elnézem, nem igazán praktikus a babakocsi vagy csak én vagyok béna és bátortalan.

Vettem egy karikás kendőt azt javasolták újszülöttnek.Ha nagyobb lesz kicsit akkorra szeretnék neki(vagy magamnak) venni egy csatos hordozót.

Még egyszer köszönöm a válaszod, számomra nagyon hasznos volt.

:)

2013. febr. 5. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!