Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás. Semmi nem...

Hozzátáplálás. Semmi nem ízlik neki. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 hete kóstolgatunk, 5 hónapos a lányom. De az őszibarackon kívül semmi nem ízlik neki(alma, burgonya, répa, sütőtök).Védőnő tanácsára kezdtük el,mert éjszaka sokszor ébred.
2013. febr. 4. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem tudsz csinálni.

Néha kóstoltasd vele újra azokat, amiket nem szeret, majd csak elfogadja egyszer :)

Ezek szerint még nem érett meg a hozzátápláláshoz, várni kell.

2013. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáld "becsapni".Hogy mondjuk az őszibarackba teszel krumplit,vagy almát.
2013. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz csinálni. Türelem, türelem és türelem.

Az én lányom 6 hónapos lesz 10-én, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és még a közelében nem vagyunk annak, hogy egy étkezést kiváltsunk. Neki az ízekkel nincs baja, inkább a mennyiséggel. Bár a barackot mintha Ő is jobban szeretné, mint a többit.

2013. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A védőnőd egy barom. Vagyis: a Tiéd is. De most nem ez a lényeg :)


Almából próbálj szerezni Gálát, az én fiam kizárólag azt fogadta el, de azt is csak úgy, ha lereszeltem és szitán is átnyomtam, szóval kb. almalevet kapott :D


Krumplit semmivel sehogyan nem ette, az édesburgonya viszont ízlett neki, érdemes egy próbát tenni.


Egyébként attól, hogy kóstolgat nem fog aludni éjjel. Mert mire a vacsorát is kiváltod, az kb. négy hónap. Szóval... Jaj.

2013. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam így ette az almát:meghámozod, apróra vágod és teflonban megpirítod, majd turmixolod. Nem attól kel gyakran, hogy éhes. Mi 4 hónapig nem aludtunk és nappal jól evett.Próbáld a barackba tenni egyik nap 1/4, következő nap fele-fele, almát, aztán már3/4 alma és kevés barack. Nekem így fogadta el. Ugyanígy a sütőtökkel, majd a krumplival.
2013. febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem erre anno azt mondta a gyerekorvos, hogy ne csináljak semmit. Kínáljam meg minden evés elején, de ha nem kell neki, ne erőltessem. Ha éhes lesz, úgyis megeszi.

Tejpépet próbáltál már adni neki?

2013. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hónapos. A gyümölcsöket úgy ahogy megeszi, de pl. a főzelékeket próbálja kitolni a szájából, bár még az nem sikerül neki, csak nyitva tartja a száját, de nem öklendezik, csak olyasmi mozdulatokat csinál... Az alma-krumpli az egyedüli ami zölség is és megeszi... Már próbáltam saját főzit csinálni neki. Sárgarépa-krumpli-cékla turmix. Nem kell neki... Pedig szerintem egész finom! :)))

Nem tudom... ez meddig mehet így? Mert a táp már állítólag nem fedezi az ő szükségleteit...

2013. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!