Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi gyümölcsöt eszik meg...

Mennyi gyümölcsöt eszik meg fél éves babátok?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a hozzátáplálást, egyelőre csak gyümit adok. Vagy egy almát vagy egy barackot adok neki, de utána még éhes, és szopizik is. Jól csinálom így vagy adjak neki inkább 2 almát?
2009. szept. 4. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

1 almát anyatejjel nem evett meg, banánból felet adtem szintén tejjel, azt bevágta.(almát eddi 2x kapott, nem a kedvence)

Barackból is felet evett meg.

Utána mindig kap még cicit is.

2009. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy hogy 1 vagy 2 adsz neki, mert a gyümölccsel nem laknak jól a babák. Ha ízlik neki és szereti, akkor nyugodtan adj neki többet is, de jól lakni nem fog vele, ezért adjuk tízóraira a gyümölcsöt, két főétkezés között.
2009. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém tízóraira 3 gyümit eszik meg lereszelve. Általában 2 banánt 1 őszibarackkal. Nagyjából ez 250ml. És ez után jóllakik. Szerintem addig add amíg kéri ill.amíg elfogadja és nyitja a kis száját. :))
2009. szept. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

17:09-nek: Te jó ég, én nem bírnék megenni egyszerre 2 banánt és 1 barackot! Nem sok ez egyszerre?

Sztem egy 6 hós babának még egy fél, max. 1 egész banán bőven elég. Nem főétkezés célja van a gyümölcsadásnak.

Amúgy hozzátplálás kezdetén én adtam üveges gyümit is, eleinte 1 üveget 3-szorra evett meg.

2009. szept. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! 17.09-es vagyok. Azért kap ennyit, szóval 3 gyümit, mert ennyit kér. Ha megállnék 1-nél, visítana. Egyébként 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást mert tápis volt, és igen nagy étkű. De örülök mert ha benyomja a 3 gyümit tízóraira, akkor az ebédig síri csöndben ül és játszik. Szóval én nem eröltetem a kaját, mindig is annyit evett amennyi jól esett neki. Próbáltam kezdetben keveset adni neki de nem érte be vele. :))
2009. szept. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!