Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babátok, kisgyereketek...

Ha a babátok, kisgyereketek (2 éves) nem eszi meg a nyers gyümölcsöt, milyen trükkel és hogyan próbáljátok mégis belecsempészni az ételébe? Egyéb tapasztalat és megoldás?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 13:17
 1/6 anonim válasza:

Ha szeretsz pepecselni akkor próbáld ki a zöldség,gyümölcs faragást.Vannak egyszerű minták is amihez csak éles hegyes kés szükséges.Nem kell remekműveket alkotni,a lényeg csupán anyi hogy felkeltsük a kicsik figyelmét.(pl répábó rózsát,almából tavirózsát,retekből katicabogarat stb.)

Nekem er a módszer bevált az öcsémnél...

Jó farigcsálást :)

2011. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet(3 éves, de már 1 éve küszködünk ezzel a problémával)! Alig bírtam rávenni a gyümi evészetre pedig kicsinek imádta őket. Most a banánt úgy esszük, hogy legalább 3 felé vágom és bébi-banánként hajlandó megenni csak. Cseresznyét szintén kis darabokra bébi-cseresznyeként! Almát kis tálkájába sok cikkelyre vágva megeszi, szinte ez az egyetlen gyümi amit naponta kér és meg is eszi!

A kicsi 1 évesen imádja a gyümiket, a narancsot mindig el kell dugni előle , mert addig eszi amíg látja, hogy van. Egy egész nagy banánt képes egyszerre benyomni, cserkót kimagozva egészben kapja és szó szerint kétpofára eszi! Remélem sokáig így is marad!

2011. jún. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem imádja a pudingokat, és abba szoktam pépesíteni a gyümölcsöt. Így nem veszi észre. Banán csokipudinggal, vagy eper vanillia pudinggal nagyon finom. (2 éves az enyém is.)
2011. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én a csillagos eget is lehozta, de reménytelen volt, aztán feladtam. Most 4 évesen magától érdeklődik a gyümölcsök után. A zöldség még mindig tabu.
2011. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2.5 éves, gyümölcscentrifugát vettem, így megissza a gyümölcsleveket.

Amúgy nem eszik egyáltalán gyümölcsöt, na jó, 100 évben egyszer egy banánt.

2011. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, látom nem vagyok egyedül. Az én kislányom 22 hós, ismeri az almát és a banánt, mármint néha megeszi. Amúgy minden létező gyümölcsöt megeszik, csak nem tudja. Joghurtba turmix-szolom. Zöldség szintén nuku. Épp a gyümi centrifugán gondolkodom, hogy kellene venni és azt iszogathatná. Csak szerintem borsos az ára...Más babák 2 pofára tömik amit eléjük teszek, de az én kicsim hozzá sem mer nyúlni :)
2011. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!