Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos lányom kb.3 hete...

19 hónapos lányom kb.3 hete rágja a körmét. Mit tehetnék, hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés

Mondom neki,hogy nem szabad,vegye ki a szájából a kezét.Erre nevet és kiveszi.De rendesen rágja a körmét.

Sosem volt neki hosszú minde´g leva´gtam neki.

már mondom neki,hogy ráütök a keze´re.Valahogy jó lenne ha leszokna erröl.

Valakinek valami ötlete??


2009. szept. 4. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Oka van,ha rágja.A mi orvosunk azt mondta erre- a fiam rágta-,h le lehet szoktatni,de ha a kiváltó ok nem szűnik meg,akkor felvesz vmi más szokást.Csavargatja a haját,tikkel,stb...A fiam 2 évesen kezdte rágni,amikor egy hónapot kórházban voltam a húgaival,és most nyáron-5,5 évesen-egyik napról a másikra abbahagyta.Sokszor nem ennyire egyértelmű az ok,nekünk a doki kineziológust ajánlott.
2009. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az lehet,hogy látta,hogy néha én is piszkálom a fogammal a körmöm??
2009. szept. 5. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, az is lehet hogy látta és leutánoz. Ez a jobbik eset, de lehet hogy valamitől szorong és azért rágja, de azt is hallottam már hogy ez a visszafojtott agresszivitás jele.

A minap egy olyan esetnek voltam szem és fültanúja, hogy a kislányt az anyukája a jelenlétében elkezdte szidni, vagyis egy másik nőnek mesélte hogy milyen a gyerek. A kislány csak ült csöndben és elkezdte rágni a körmét. Szóval mindenképp a kiváltó okot kellene megtalálni, ahhoz hogy abbahagyja.

2009. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont akartam volna kérdezni, hogy nem láthatta? Én aputól tanultam sajnos, a mai napig rágjuk mind a ketten, de főleg a bőrt a köröm mellett :( Esetleg szokjatok most át mindketten a lakkozásra, persze csak valami gyerek szinnel, rózsaszin pl. Hátha egy-két hét alatt elfelejti.
2009. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nagyanyámtól láttam,21 éve rágom és csak akkor hagyom abba ha porcelán műkörmöm van.

Lehet lelki oka is,lehet az is,hogy látta,szted lehet oka hogy rágja?Valami,bármi ami kiválthatta,mondjuk kórházban voltál és ritkán látott,vagy látta h veszekedtetek a pároddal ilyesmi.Ha nem akkor egyszerűen meglátta és kész,le fog róla szokni:)

2009. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szeritem oka nincsen.Itthon nem stresszelünk,ö nincsen szidva,csak ha butaságotcsinál.Kiegyensúlyozott kislány,jókedvü,szeret kinnt lenni,játszani.Ha rászólok,hog vedd ki a kezed a szádból mert rá fogok ütni,kikapja,és nevet.

Szerintem látta tölem,és azért csinálja.De ezt valahogyan abba kellene hagynia,mert rendesen lerágja a körmeit.....

Rákellene hagyjam,ne szóljak érte ha´tha magától abbamarad???

Èn sajna a körmeimet kb.20 évig rágtam.Hogy miért ne kérdezzétek.3,5 éve annak hogy abbahagytam.

2009. szept. 7. 06:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg azt a körömlakkott ami keserű ízű.Bár nemtudom,hogy egy kisgyerek lenyalhatja e,de gondolom nem lesz tőle baja.Lehet ha már most megérzi milyen rossz leszokik róla.Engem még az sem tudott,bár nem kenték gyerekkéntXD
2009. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!